Naga MarketsPGE zatrzymane w strefie oporu. Czas na korektę? Kurs akcji spółki PGE, największej energetycznej firmy w Polsce, spadał podczas wtorkowej sesji o około 1,94%. Akcje taniały o 0,13 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 6,62 zł. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach w porównaniu do ostatnich dni. Była to przeciętna sesja na tle indeksu WIG20, który zyskiwał około 0,02%. Ostatecznie sesja zamknęła się na 6,66 zł. Od końca października spółka zyskał około 55%.

Opór znowu działa

Notowania jednej z największych spółek energetycznych w Polsce, od początku listopada poruszają się w trendzie wzrostowym. W tym czasie udało się nawet wybić ponad szeroki kanał spadkowy. Pewne pogorszenie nastrojów z ostatnich dni, sugeruje jednak, że i kurs PGE może czekać korekta. Od strony technicznej jest ku temu powód, gdyż cena zaczyna reagować na opór w rejonie niemal 7 zł, który doprowadził do powstania kilku poprzednich wierzchołków.

Te artykuły również Cię zainteresują
pge 7.01.2021
Notowania PGE 7.01.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Coraz bliżej morskiej farmy wiatrowej

Elektrownia Wiatrowa Baltica-2 z grupy kapitałowej Polskiej Grupy Energetycznej (PGE) zawarła z Polskimi Sieciami Elektroenergetycznymi (PSE) umowę o przyłączenie do sieci przesyłowej morskiej farmy wiatrowej Baltica-2 o mocy zainstalowanej 1 498 MW, podała PGE Baltica. To kolejne zadanie przybliżające PGE do uruchomienia pierwszych farm na morzu w ramach Programu Offshore. Morska farma wiatrowa Baltica-2 będzie zlokalizowana ponad 30 km w głąb morza, na wysokości Ustki i Łeby.

Miejscem jej przyłączenia do sieci przesyłowej będzie rozdzielnia 400 kV w nowej stacji elektroenergetycznej, która jest planowana przez PSE, zgodnie z uzgodnionym w tym roku przez prezesa URE planem rozwoju sieci przesyłowej na lata 2021-2030. Uruchomienie morskiej farmy wiatrowej Baltica-2 planowane jest przed 2030 r., podano.

“Zawarcie umowy o przyłączenie do sieci przesyłowej morskiej farmy wiatrowej Baltica-2 jest jednym z kluczowych elementów wymaganych do realizacji inwestycji w zakładanym harmonogramie. Cieszymy się ze sprawnej realizacji tego zadania. Równolegle trwają prace projektowe dotyczące układu wyprowadzenia mocy z farm Baltica-2 i Baltica-3 na morzu i lądzie. Obie farmy o łącznej mocy do 2,5 GW planujemy uruchomić przed 2030 rokiem” – powiedziała prezes PGE Baltica Monika Morawiecka, cytowana w komunikacie.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here