Naga MarketsPGE zatrzymane przy poprzednim szczycie Kurs akcji spółki PGE, największej energetycznej firmy w Polsce, spadał podczas wczorajszej sesji o około 0,50%. Akcje taniały o 0,05 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 9,91 zł. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach w porównaniu do ostatnich dni. Była to przeciętna sesja na tle indeksu WIG20, który zyskiwał około 0,01%. Ostatecznie sesja zamknęła się na 9,93 zł. Od końca października spółka zyskał około 145%.

Problem z dalszym wzrostem

Notowania PGE mają za sobą spore wzrosty, także w ramach ostatniej fali, która została wywołana spekulacjami nad wyodrębnieniem aktywów węglowych ze spółek energetycznych. Obecnie pojawia się problem z wyjściem ceny na nowe maksima. Z drugiej strony, mimo przebicia 10 zł, nie można mówić o mocnej reakcji podaży. Ewentualne spadki należy raczej rozpatrywać w kategoriach korekty. Kluczowym wsparciem pozostaje okolica 8,80 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
pge 2.06.2021
Notowania PGE 2.06.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Koniec remontu do końca maja

Postój bloku 858 MW w Elektrowni Bełchatów, w którym w sobotę doszło do pożaru, oraz związany z tym remont układu nawęglania planowany jest do końca maja, podało PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna (PGE GiEK). “Na dzień dzisiejszy postój bloku 858 MW i związany z tym remont układu nawęglania planowany jest do końca maja.

Aby usunąć skutki wczorajszego pożaru taśmociągu, którym transportowany był węgiel do największego bloku energetycznego, służby ruchu, majątku i utrzymania Elektrowni Bełchatów oraz zdeklarowane spółki nadzorowane Grupy PGE będą pracować w sposób ciągły” – czytamy w niedzielnym komunikacie. Jak poinformowała spółka, aktualnie trwają jeszcze prace porządkowe na miejscu zdarzenia. Na poniedziałek zaplanowano wykonanie ekspertyzy budowlanej, na podstawie której określony zostanie szczegółowy zakres i termin prac do wykonania.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje pzu | lew kurs | amica kurs | kernel notowania | index dax | bitcoin prognoza | kurs enea |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here