Naga MarketsPGE zatrzymane przy 7 zł. Zaczyna się korekta Kurs akcji spółki PGE, największej energetycznej firmy w Polsce, spadał podczas wczorajszej sesji o około 2,11%. Akcje taniały o 0,15 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 6,83 zł. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach w porównaniu do ostatnich dni. Była to przeciętna sesja na tle indeksu WIG20, który tracił około 1%. Ostatecznie sesja zamknęła się na 6,95 zł. Od końca października spółka zyskał około 55%.

7 zł na razie nie do przejścia

Notowania spółek z sektora energetycznego mają za sobą spore odbicie. Obecnie jednak w ramach pogorszenia nastrojów na szerokim rynku, także na giełdach zagranicznych, kurs PGE nie jest w stanie oprzeć się szerszemu sentymentowi. Technicznie, korekta zaczyna się w ciekawym miejscu, gdyż przy czytelnej strefie oporu tuż przy 7 zł. Jest to także psychologiczna bariera, gdyż nie powiodło się już kilka prób wybicia ponad ten poziom. Mamy więc korektę, której końca można oczekiwać po podobnym zasięgu jak przy poprzednich korektach czyli 10-13% spadku ceny.

Te artykuły również Cię zainteresują
pge 14.01.2021
Notowania PGE 14.01.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Wiatraki na Bałtyku coraz bliżej realizacji

Elektrownia Wiatrowa Baltica-2 z grupy kapitałowej Polskiej Grupy Energetycznej (PGE) zawarła z Polskimi Sieciami Elektroenergetycznymi (PSE) umowę o przyłączenie do sieci przesyłowej morskiej farmy wiatrowej Baltica-2 o mocy zainstalowanej 1 498 MW, podała PGE Baltica. To kolejne zadanie przybliżające PGE do uruchomienia pierwszych farm na morzu w ramach Programu Offshore. Morska farma wiatrowa Baltica-2 będzie zlokalizowana ponad 30 km w głąb morza, na wysokości Ustki i Łeby.

Miejscem jej przyłączenia do sieci przesyłowej będzie rozdzielnia 400 kV w nowej stacji elektroenergetycznej, która jest planowana przez PSE, zgodnie z uzgodnionym w tym roku przez prezesa URE planem rozwoju sieci przesyłowej na lata 2021-2030. Uruchomienie morskiej farmy wiatrowej Baltica-2 planowane jest przed 2030 r., podano.

“Zawarcie umowy o przyłączenie do sieci przesyłowej morskiej farmy wiatrowej Baltica-2 jest jednym z kluczowych elementów wymaganych do realizacji inwestycji w zakładanym harmonogramie. Cieszymy się ze sprawnej realizacji tego zadania. Równolegle trwają prace projektowe dotyczące układu wyprowadzenia mocy z farm Baltica-2 i Baltica-3 na morzu i lądzie. Obie farmy o łącznej mocy do 2,5 GW planujemy uruchomić przed 2030 rokiem” – powiedziała prezes PGE Baltica Monika Morawiecka, cytowana w komunikacie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here