Naga MarketsPGE zatrzymana przy 7 zł. 40% odbicie w zaledwie 5 sesji Kurs akcji spółki PGE, największej energetycznej firmy w Polsce, spadał podczas wczorajszej sesji o około 1,49%. Akcje taniały o 0,09 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 6,33 zł. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach w porównaniu do ostatnich dni. Była to przeciętna sesja na tle indeksu WIG20, który zyskiwał wczoraj około 0,07%. Ostatecznie sesja zamknęła się na 6,46 zł. W sumie trwające od połowy marca odbicie przyniosło w maksymalnym punkcie około 240% wzrost notowań.

Czas na korektę

Notowania spółek energetycznych zdecydowanie odbiły po informacjach o podpisanym planie powolnego odejścia od węgla w gospodarce oraz o porzuceniu planu finansowania przez te firmy budowy elektrowni atomowej. Na wykresie kurs błyskawicznie dotarł do opory przy 7 zł. Tu zaczyna się korekta, czemu sprzyja sytuacja na szerokim rynku. Wydaje się jednak, że w dłuższej perspektywie nadal są szansę na poprawę notowań spółek z branży.

pge 8.10.2020
Notowania PGE 8.10.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Znika problem węgla i atomu

Polska Grupa Energetyczna, KGHM Polska Miedź, Enea i Tauron Polska Energia podpisały ze Skarbem Państwa, działającym przez pełnomocnika rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej, list intencyjny dotyczący nabycia przez Skarb Państwa 100% udziałów w spółce PGE EJ 1, podały spółki.

“Podmioty podpisujące list intencyjny zobowiązały się do przeprowadzenia w dobrej wierze wszelkich działań niezbędnych dla przygotowania i dokonania transakcji polegającej na nabyciu przez Skarb Państwa udziałów w spółce PGE EJ 1. Intencją wyrażoną w liście intencyjnym jest, aby Skarb Państwa nabył udziały w spółce PGE EJ 1 do dnia 31 grudnia 2020 r.” – czytamy w komunikacie.

List intencyjny nie pociąga za sobą zobowiązania stron do dokonania transakcji, a decyzja o jej przeprowadzeniu uzależniona będzie od wyników zaplanowanych negocjacji w tym zakresie oraz spełnienia innych warunków określonych w przepisach prawa lub dokumentach korporacyjnych, podano także.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here