Naga MarketspgeKurs akcji spółki PGE, największej energetycznej firmy w Polsce, spadał podczas wczorajszej sesji o około 2,70%. Akcje taniały o 0,22 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 7,93 zł. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach, nieco niższych niż w ostatnich dniach. Była to przeciętna sesja na tle indeksu WIG20, który tracił we wtorek około 1,33%. Ostatecznie sesja zamknęła się na 7,93 zł. W sumie, trwająca od końca sierpnia zwyżka, w szczytowym momencie oznaczało około 33% wzrostu ceny, jednak od listopada kurs spadł już o 25%.


Akcje PGE w rejonie zeszłorocznych minimów, jednak z szansami na odbicie

Druga połowa grudnia oraz jak dotychczas, nowy rok, nie przynoszą większych ruchów na akcjach spółki. W ostatnim czasie doszło do przeceny kontraktów CO2, co zwyczajowo sprzyja sektorowi energetycznemu w dokonaniu obicia. Wydaje się, że taki scenariusz może się szykować, pod warunkiem utrzymania dobrych nastrojów n szerokim rynku. Spoglądając bowiem na wykres dzienny, można zauważyć, że w ostatnich tygodniach cena porusza się bokiem, jednak momentami mamy całkiem dobre, podwyższone obroty. Może to sugerować próbę zainicjowania odbicia po ostatnich spadkach. Jeżeli jednak tak się nie stanie, choćby za sprawą geopolityki, która psuje nastroje na takich rynkach jak nasz, to kurs może spaść w okolice zeszłorocznych minimów, gdzie powinna pojawić się kolejna szansa na odbicie. Wydaje się, że skala przeceny oraz zatwierdzone podwyżki cen energii (w PGE średnio o około 11%) powinny przyczynić się do zainicjowania jakiejś formy korekty wzrostowej w najbliższym czasie.

pge 8.01.2020
Notowania PGE 8.01.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Spółka utworzy rezerwę w wysokości 220-260 mln zł

Kilka dni temu spółka przekazała informacje o tym, że utworzy rezerwę w segmencie Obrót w wysokości ok. 220-260 mln zł. Wartość rezerwy, oszacowana dla całego roku 2020, zostanie ujęta w wynikach za IV kwartał 2019 roku. Rezerwa związana jest z zatwierdzeniem przez Urząd Regulacji Energetyki taryfy PGE Obrót na sprzedaż energii. Spółka zastrzegła także, że wysokość rezerwy może ulec zmianie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here