Naga Markets

PGE z szansami na podwójny dołek? Kurs przy dolnej krawędzi kanału spadkowego Kurs akcji spółki PGE, największej energetycznej firmy w Polsce, spadał podczas wczorajszej sesji o około 4,31%. Akcje taniały o 0,33 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 7,45 zł. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach w porównaniu do ostatnich dni. Była to przeciętna sesja na tle indeksu WIG20, który wczoraj tracił około 2,30%. Ostatecznie sesja zamknęła się na 7,50 zł. Od końca lipca spółka zyskuje około 20%.

Test poprzedniego dołka

Sektor energetyczny nie oparł się przecenie jaka zawitało ostatnio na warszawskim parkiecie. Mimo, krótkiego odbicia na przełomie listopada i grudnia, akcje PGE cały czas tanieją i od początku listopada mamy już przecenę sięgającą niemal 28%. Obecnie, techniczną szansa na odbicie jest formacja podwójnego dołka przy dolnej krawędzi kanału spadkowego.pge 16.12.2021
Notowania PGE 16.12.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Pozwolenie na kolejną farmę PV

PGE Energia Odnawialna – spółka zależna PGE – otrzymała pozwolenie na budowę dwóch kolejnych farm fotowoltaicznych PV Gutki 1 i PV Gutki 2, podała spółka. Instalacje o łącznej mocy 12 MW powstaną na wydzierżawionych przez spółkę gruntach prywatnych znajdujących się w powiecie grajewskim na Podlasiu. Postępowanie przetargowe na realizację inwestycji zostanie ogłoszone w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Pozwoli to na podpisanie kontraktu z generalnym wykonawcą w II kwartale 2022 r., rozpoczęcie budowy w połowie przyszłego roku i uruchomienie farmy fotowoltaicznej w 2023 r., zapowiedziano. To kolejne wielomegawatowe projekty należący do PGE Energia Odnawialna, który uzyskały w tym roku pozwolenie na budowę. Wcześniej podobną decyzję administracyjną uzyskała instalacja o mocy 25 MW zlokalizowana w województwie podlaskim – PV Augustynka, podkreślono.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: nasdaq index notowania | funt szterling | develia giełda | kurs akcji kruk | ccc akcje notowania | bitcoins | euro forint |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here