Naga MarketsPGE z ryzykiem korekty do 6,15 zł Kurs akcji spółki PGE, największej energetycznej firmy w Polsce, spadał podczas wczorajszej sesji o około 2,72%. Akcje taniały o 0,18 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 6,28 zł. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach w porównaniu do ostatnich dni. Była to przeciętna sesja na tle indeksu WIG20, który tracił wczoraj około 0,48%. Ostatecznie sesja zamknęła się na 6,44 zł. W sumie od końca października, zwyżka sięga już 60%.

Czekamy na wybicie

Kurs PGE od ostatnich dni października porusza się w trendzie wzrostowym. W krótkim okresie czasu, po amerykańskich wyborach, doszło do bardzo silnego odbicia notowań. Kurs wybił górą z kanału spadkowego. Obecnie z uwagi na malejącą zmienność w okresie Świąt, rośnie ryzyko pojawienia się korekty. Najbliższe wsparcie mamy w okolicach 6,15 zł. Cofnięcie do tego poziomu oznaczałoby standardową, około 10% korektę.

Te artykuły również Cię zainteresują
pge 18.12.2020
Notowania PGE 18.12.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Nowy magazyn energii

Polska Grupa Energetyczna uruchomiła pierwszy w Polsce magazyn energii elektrycznej z wykorzystaniem modułów Powerpack Tesla w Rzepedzi w województwie podkarpackim, podała spółka. Moc instalacji to ok. 2,1 MW a pojemność to 4,2 MWh. “Kontenerowy, stacjonarny magazyn energii powstał w ramach projektu innowacyjnych usług sieciowych, poprawiających jakość i niezawodność dostaw energii elektrycznej, realizowanego przez PGE Polską Grupę Energetyczną wspólnie z PGE Dystrybucja” – czytamy w komunikacie.

“Zgodnie z nową strategią Grupy PGE, do 2030 roku planujemy budowę co najmniej 800 MW nowych magazynów energii. Inwestycja w Rzepedzi to pierwszy krok w realizacji tego celu. Kolejne projekty są już w fazie planowania. Jeszcze w tym roku składamy wniosek o określenie technicznych warunków przyłączenia do sieci magazynu energii elektrycznej w Żarnowcu o mocy 205 MW i pojemności 820 MWh. W styczniu projekt weźmie udział w certyfikacji ogólnej do rynku mocy.

Dużym wyzwaniem dla projektów magazynowania energii jest rentowność oraz źródła finansowania. Dlatego duże nadzieje pokładamy w zmianach w obszarze regulacji, które mogą być zachętą inwestycyjną dla projektów magazynowania energii i jednocześnie pozwolą na lepsze wykorzystanie funduszy unijnych w transformacji energetycznej” – powiedział prezes PGE Wojciech Dąbrowski, cytowany w komunikacie.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here