Naga Marketspge ccKurs akcji spółki PGE, największej energetycznej firmy w Polsce, spadał podczas wczorajszej sesji o około 1,78%. Akcje taniały o 0,16 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 9,08 zł. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach w porównaniu do ostatnich dni. Była to przeciętna sesja na tle indeksu WIG20, który wczoraj zyskiwał około 0,25%. Ostatecznie sesja zamknęła się na 9,14 zł. Od końca lipca spółka zyskuje około 20%.

Pęka linia trendu

Sektor energetyczny nie oparł się przecenie jaka zawitało ostatnio na warszawskim parkiecie. Mimo, że w szerszym rozumieniu energetyka nadal porusza się w trendzie wzrostowym, kurs notuje obecnie silną korektę. Na wykresie widać przełamanie linii trendu, co oznacza, że szans na odbicie powinniśmy upatrywać przy najbliższym wsparciu w rejonie 9,15 zł.pge 22.09.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Odwrócone odpisy

Wpływ dokonanego przez Polską Grupę Energetyczną (PGE) w I półroczu br. odwrócenia odpisów na wynik netto grupy to ok. +32 mln zł. W wyniku powyższego, szacunkowy skonsolidowany zysk netto wyniesie około 2 694 mln zł, podała PGE. PGE poinformowało, że zakończone zostały główne prace nad testami na utratę wartości aktywów zgodnie z wymogami MSR 36.

„Wyniki testów przeprowadzonych przez PGE wskazują na wystąpienie przesłanek do odwrócenia odpisu w segmencie Energetyki Odnawialnej w wysokości ok. 40 mln zł. Równocześnie, w wyniku przeprowadzonych testów, nie stwierdzono utraty bilansowej wartości rzeczowych aktywów trwałych w segmencie Energetyki Konwencjonalnej” – czytamy w komunikacie.

invest

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here