Naga MarketsPGE z próbą zakończenia styczniowej korekty. Celem powrót ponad 7 zł Kurs akcji spółki PGE, największej energetycznej firmy w Polsce, spadał podczas wczorajszej sesji o około 1,59%. Akcje taniały o 0,10 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 6,62 zł. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach w porównaniu do ostatnich dni. Była to przeciętna sesja na tle indeksu WIG20, który tracił około 0,68%. Ostatecznie sesja zamknęła się na 6,67 zł. Od końca października spółka zyskał około 55%.

Walka o powrót ponad 7 zł

Notowania spółek z sektora energetycznego mają za sobą spore odbicie. Obecnie jednak w ramach pogorszenia nastrojów na szerokim rynku, kurs PGE nie jest w stanie oprzeć się szerszemu sentymentowi. Na wykresie mamy korektę od 19 stycznia. W ostatnich kilku sesjach doszło do niewielkiego podbicia co wykształtowało lokalny dołek. Jest to ważny poziom, gdyż jego wybicie w dół mogło zachwiać dotychczasową strukturą wzrostową. Wydaje się jednak, że bazowy scenariusz powinien zakładać jednak powrót ponad 7 zł, co zapewne zakończyłoby korektę.

Te artykuły również Cię zainteresują
pge 4.02.2021
Notowania PGE 4.02.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Moody’s pozytywnie ocenia PGE

Moody’s Investors Service utrzymał długoterminowy rating dla Polskiej Grupy Energetycznej (PGE) na poziomie Baa1 i zachował stabilną perspektywę ratingu, podała spółka. “Opinia kredytowa Moody’s wskazuje, że przyjęta przez nas zmiana strategii w kierunku energii odnawialnej i źródeł niskoemisyjnych była decyzją, która bezpośrednio przekłada się na stabilność finansową i wysoką wiarygodność kredytową Grupy PGE” – powiedział prezez PGE Wojciech Dąbrowski, cytowany w komunikacie. Analitycy Moody’s pozytywnie ocenili nową strategię Grupy PGE, która zakłada, rozwój źródeł odnawialnych i niskoemisyjnych oraz osiągnięcie celu neutralności klimatycznej do 2050 roku.

“Zdolność kredytową Grupy PGE wzmacnia jej dominująca rola na polskim rynku energetycznym oraz pozycja lidera w segmentach wytwarzania energii, ciepła sieciowego oraz sprzedaży energii. Istotna jest także przewidywalność zysków, ze względu na fakt że około 50% zysku EBITDA pochodzi z segmentów regulowanych – Dystrybucji i Ciepłownictwa. Atutem PGE jest niski poziom dźwigni finansowej (poziom przepływów z działalności operacyjnej FFO za ostatnie 12 miesięcy do długu netto na koniec III kwartału 2020 r. wynosił 79%)” – czytamy dalej.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here