Naga Markets

PGE z próba wybicia oporu przy 6,60 złKurs akcji spółki PGE, największej energetycznej firmy w Polsce, rósł podczas wczorajszej sesji o około 2,47%. Akcje drożały o 0,16 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 6,82 zł. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach w porównaniu do ostatnich dni. Była to mocna sesja na tle indeksu WIG20, który tracił zyskiwał około 1,27%. Ostatecznie sesja zamknęła się na 6,72 zł.

Lokalny opór

Sektor energetyczny odrabia w ostatnich tygodniach wcześniejsze straty. Kurs PGE rośnie od końca października już o ponad 40%. Obecnie popyt atakuje czytelny opór w rejonie 6,60 zł. Brak reakcji podaży w tym miejscu, sugeruje ,możliwe wybicie w nadchodzących tygodniach.

pge 22.11.2022
Notowania PGE 22.11.2022

654 mln zł zysku

Skonsolidowany zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej Polskiej Grupy Energetycznej (PGE) wyniósł ok. 654 mln zł w III kw. 2022 r., podała spółka, prezentując wstępne szacunkowe dane. Powtarzalny zysk EBITDA w tym okresie wyniósł ok. 2 328 mln zł.

Nakłady inwestycyjne sięgnęły 1 990 mln zł. Ponadto, na wyniki III kwartału 2022 roku wpływ miały zdarzenia o charakterze jednorazowym pomniejszające wynik EBITDA łącznie o około 402 mln zł. Na wynik okresu największy wpływ miały, mające charakter niegotówkowy, zmiany wartości rezerwy rekultywacyjnej, które przełożyły się na obniżenie wyniku EBITDA o około 422 mln zł, podano w informacji.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułBitcoin spada pod 16 tys., Ethereum poniżej 1100 dolarów
Następny artykułUSD/JPY przy 138,00 na koniec roku – prognozuje Credit Suisse
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here