Naga Markets

PGE z niewielką przeceną od początku roku. Kurs nad ważnym wsparciem Kurs akcji spółki PGE, największej energetycznej firmy w Polsce, spadał podczas wczorajszej sesji o około 4,67%. Akcje taniały o 0,37 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 7,58 zł. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach w porównaniu do ostatnich dni. Była to przeciętna sesja na tle indeksu WIG20, który wczoraj tracił około 4,55%. Ostatecznie sesja zamknęła się na 7,60 zł. Od końca lipca spółka zyskuje około 20%.

Relatywna siła

Relatywnie dobrze na tle słabnącego otoczenia zachowują się notowania PGE. Spółka wprawdzie zaliczyła w listopadzie i grudniu 30% przecenę, jednak ostatnia fala słabości na warszawskim parkiecie odbywa się już z niewielkim udziałem PGE, której kurs cały czas oscyluje nad wsparciem w rejonie 7,50 zł. Można więc zakładać, że polepszenie sentymentu, przyniesie także wyraźne odbicie na akcjach spółki.pge 25.02.2022
Notowania PGE 25.01.2022

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Przetarg MFW Baltica

PGE i Ørsted rozpoczęły przetarg na przygotowanie projektu budowlanego wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę dla dwóch etapów morskiej farmy wiatrowej Baltica, tj. Baltica 3 o mocy ok. 1.045 MW i Baltica 2 o mocy ok. 1.500 MW – podały spółki w komunikacie prasowym. Przedmiot zamówienia obejmuje m.in. przygotowanie projektów pozwoleń na budowę zgodnie z prawem budowlanym, składających się z projektu zagospodarowania terenu, projektu architektoniczno – budowlanego, projektu technicznego, a także wymaganych opinii, umów, ekspertyz i pozwoleń, z wyjątkiem tych, które zostaną przygotowane i dostarczone przez zamawiającego, czyli partnerów joint venture.

Jak podano, zamówienie obejmuje takie elementy, jak morskie stacje elektroenergetyczne, morskie elektrownie wiatrowe (każda składająca się z gondoli z generatorem, rotora, wieży, sekcji łącznikowej oraz fundamentu) oraz wewnętrznych linii elektroenergetycznych i teletechnicznych.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>XTB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here