Naga MarketspgeKurs akcji spółki PGE, największej energetycznej firmy w Polsce, spadał podczas sesji z ubiegłego piątku o około 3,08%. Akcje taniały o 0,12 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 3,74 zł. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach w porównaniu do ostatnich dni. Była to słaba sesja na tle indeksu WIG20, który tracił w piątek około 1,08%. Ostatecznie sesja zamknęła się na 3,74 zł. W sumie, trwająca od początku roku fala spadkowa doprowadziła do spadku kursu o niemal 70%.


Mocniejsze odbicie w energetyce

Spółka podczas kilkudniowego odbicia wzrosła z okolic 2,50 zł do 4,40 zł. W krótkim czasie kurs podskoczył więc o około 70%. Nadal jednak na tle wcześniejszych spadków, taka zwyżka nie robi wrażenia. Pojawiają się jednak liczne głosy, że być może energetykę czekają nieco lepsze czasu. Po pierwsze, w czasie epidemii i problemów gospodarczych, jest to dość stabilny biznes. Po drugie, spółki z sektora są już potężnie przecenione. Silny spadek miał także miejsce na notowaniach certyfikatów CO2, który wykazywały pewną odwrotną korelację z naszym sektorem energetyki. Na razie mamy pierwszą falę obicia za sobą, kolejna o ile się pojawi, powinna doprowadzić do wybicia ostatniego wierzchołka przy 4,45 zł.

pge 30.03.2020
Notowania PGE 30.03.2020

 

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Kopalnia w Turowie z nową koncesją

Należąca do spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna kopalnia w Turowie będzie mogła kontynuować działalność górniczą na zmniejszonym o ponad połowę obszarze górniczym w stosunku do obszaru określonego w koncesji z 27 kwietnia 1994 roku. Decyzja pozwoli kontynuować pracę kompleksu przez najbliższe 6 lat. W praktyce oznacza to, że kopalnia Turów nie powiększy swojego obszaru górniczego poza granice wyznaczone 25 lat temu, co więcej, obszar faktycznie prowadzonej działalności wydobywczej będzie o ponad połowę mniejszy w stosunku do obszaru górniczego określonego w koncesji z 1994 roku.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here