Naga MarketsPGE z mocnym odbiciem. Celem górna krawędź kanału Kurs akcji spółki PGE, największej energetycznej firmy w Polsce, rósł podczas wczorajszej sesji o około 15,22%. Akcje drożały o 0,78 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 5,94 zł. Sesja odbyła się przy wysokich obrotach w porównaniu do ostatnich dni. Była to udana sesja na tle indeksu WIG20, który zyskiwał wczoraj około 4,02 %. Ostatecznie sesja zamknęła się na 5,90 zł. W sumie trwające od połowy marca odbicie przyniosło w maksymalnym punkcie około 240% wzrost notowań.

W kanale spadkowym

Notowania spółki dokonały odbicia w ubiegłym tygodniu i to o dobre 30%. Duża dynamika wzrostów to efekt wyceny przez rynki akcji zmiany w fotelu amerykańskiego prezydenta. Nowy tydzień zaczynamy w bardzo dobrych nastrojach po podaniu informacji o szczepionce na koronawirusa. Jeżeli sentyment się nie pogorszy, wydaje się, że odbicie, choć już z niższą dynamiką może być kontynuowane. Na wykresie cena porusza się w kanale spadkowym, a więc celem popytu może być obecnie górna krawędź kanału.

Te artykuły również Cię zainteresują

pge 10.11.2020
Notowania PGE 10.11.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Nawet 17 mld zł na nową kopalnię

Decyzja w sprawie koncesji na budowę kopalni węgla brunatnego w Złoczewie może zapaść na przełomie 2020 i 2021, a koszt jej budowy to ok. 15-17 mld zł, poinformował wiceprezes Polskiej Grupy Energetycznej (PGE) Ryszard Wasiłek. “Według naszej wiedzy, do końca roku lub na początku roku 2021 powinna być decyzja dotycząca koncesji na Złoczew. Oczywiście, ta decyzja musi się uprawomocnić, żeby można było cokolwiek dalej planować” – powiedział Wasiłek w rozmowie z Radiem Łódź.

Przypomniał, że zgodnie z Polityką Energetyczną Państwa, ta kopalnia może powstać tylko wtedy, jeśli spełnią się wszystkie ekonomiczne przesłanki związane z jej budową – w tym w szczególności dotyczące cen energii elektrycznej i uprawnień do emisji CO2. “Budowa odkrywki w Złoczewie będzie kosztowała ok. 15-17 mld zł” – dodał. Prezes PGE Wojciech Dąbrowski mówił w październiku, że decyzja o budowie kopalni węgla brunatnego w Złoczewie byłaby dziś działaniem na szkodę spółki.

Zaprezentowany w “Programie dla górnictwa węgla brunatnego” scenariusz bazowy przewiduje, że złoże Złoczew może być zagospodarowane do 2030 r. i zapewnić wydobycie 18-20 mln t rocznie. W projekcie “Polityki energetycznej Polski do 2040 roku” za perspektywiczne uznano złoża węgla brunatnego Złoczew oraz Ościsłowo, a w dalszej kolejności Gubin.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here