Naga MarketsPGE z mocniejszym odbiciem. Kurs nadal w kanale spadkowym Kurs akcji spółki PGE, największej energetycznej firmy w Polsce, rósł podczas wczorajszej sesji o około 7,26%. Akcje drożały o 0,47 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 7,01 zł. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach w porównaniu do ostatnich dni. Była to dobra sesja na tle indeksu WIG20, który zyskiwał wczoraj około 1,35%. Ostatecznie sesja zamknęła się na 7,00 zł. W sumie trwające od połowy marca odbicie przyniosło w maksymalnym punkcie około 240% wzrost notowań.

W kanale spadkowym

Notowania spółki od połowy czerwca poruszają się w układzie korekcyjnym wobec wcześniejszych wzrostów o bardzo dużej dynamice. Na wykresie dziennym można zauważyć, że cena oscyluje między krawędziami kanału spadkowego. Obecnie, kolejny raz dochodzi do odbicie od jego dolnej krawędzi.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wydaje się więc, że najbliższe sesje powinny upłynąć pod znakiem umiarkowanych wzrostów. Przełomem z punktu widzenia szerszego trendu, byłoby dopiero wybicie z kanału. Wtedy najbliższym celem będą ostatnie maksima w rejonie 8,50 zł.

pge 12.08.2020
Notowania PGE 12.08.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Kolejne inwestycje w OZE

Polska Grupa Energetyczna nabyła Farmę Wiatrową Skoczykłody o łącznej mocy 36 MW, podała spółka. “Zgodnie z moją zapowiedzią z marca o podejmowaniu działań akwizycyjnych w obszarze lądowych farm wiatrowych, dziś dokonujemy dużej akwizycji z tym związanej i to nie jest nasze ostatnie słowo. W czerwcu otworzyliśmy dwie farmy wiatrowe w województwie zachodniopomorskim, a jeszcze w tym roku uruchomimy cztery, jednomegawatowe instalacje fotowoltaiczne w województwie lubelskim, podkarpackim i lubuskim.

Łącznie posiadamy już ponad 1,1 GW mocy zainstalowanej w OZE, z czego blisko 700 MW pochodzi z farm wiatrowych” – powiedział prezes PGE Wojciech Dąbrowski, cytowany w komunikacie. Dodał, że wkrótce uruchomione będą kolejne inwestycje w projekty fotowoltaiczne, a program budowy morskich farm wiatrowych na Bałtyku zostanie zintensyfikowany.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here