Naga MarketsPGE z mocną reakcją popytową, kurs jednak nadal w konsolidacji Kurs akcji spółki PGE, największej energetycznej firmy w Polsce, spadał podczas wczorajszej sesji o około 0,92%. Akcje taniały o 0,07 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 7,33 zł. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach w porównaniu do ostatnich dni. Była to przeciętna sesja na tle indeksu WIG20, który tracił wczoraj około 0,80%. Ostatecznie sesja zamknęła się na 7,54 zł. W sumie trwające od połowy marca odbicie przyniosło w maksymalnym punkcie około 240% wzrost notowań.

  • Mocne odbicie na energetyce
  • Na akcjach PGE brak zmiany obrazu technicznego

Odbicie, ale nadal w konsolidacji

Notowania spółki po bardzo mocnej poniedziałkowej sesji, w kolejnych dniach podlegały korekcie, podczas której oddano około połowy ruchu wzrostowego. Nadal więc cena porusza się w ramach układu bocznego, choć wcześniejszy trend oraz bardzo pozytywne reakcje rynku na wszelkie doniesienia o choćby planach stopniowego odchodzenia od węgla w energetyce, pokazują że szanse na dalsze wzrosty można nadal oceniać dość wysoko.

pge 23.07.2020
Notowania PGE 23.07.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Cyfrowy podpis przy użyciu smartfona

PGE Obrót – spółka zależna Polskiej Grupy Energetycznej – umożliwił cyfrowe podpisywanie dokumentów przy użyciu smartfona i e-dowodu, podała spółka. To kolejne, obok podpisu kwalifikowanego i wykorzystania profilu zaufanego, ułatwienie dla osób korzystających z kanałów zdalnych PGE, podano w komunikacie. “Klienci PGE Obrót coraz chętniej korzystają z możliwości cyfrowego podpisywania dokumentów, m.in. wykorzystując do tego profil zaufany.

Czas pandemii wyraźnie pokazał, jak ważne w korzystaniu z kanałów zdalnych są nie tylko szybkość realizacji i wygoda, ale i bezpieczeństwo. Zauważamy, że rośnie liczba umów zawieranych w ten sposób, dlatego idziemy krok dalej i od lipca umożliwiamy przesyłanie podpisanych dokumentów z dowolnego miejsca, tylko za pomocą telefonu komórkowego i tzw. e-dowodu” – powiedział wiceprezes PGE Obrót Jan Maciej Mądrzak, cytowany w komunikacie.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here