Naga MarketsPGE z korektą do poprzedniego wierzchołka. Kolejna porównywalna korekta? Kurs akcji spółki PGE, największej energetycznej firmy w Polsce, spadał podczas wczorajszej sesji o około 4,45%. Akcje taniały o 0,31 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 6,60 zł. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach w porównaniu do ostatnich dni. Była to przeciętna sesja na tle indeksu WIG20, który tracił około 2,66%. Ostatecznie sesja zamknęła się na 6,66 zł. Od końca października spółka zyskał około 55%.

Finax

Kolejna podobna korekta?

Mimo, że spółki z sektora energetycznego nadal cieszą się zainteresowaniem inwestorów, gównie po tym jak zaczęły realizować się plany odejścia od węgla, co już widać choćby po inwestycjach tych spółek w OZE, to jednak obecnie cały sektor podlega korekcie. Spoglądając na kurs PGE widać, że kurs jest już niedaleko poprzedniego wierzchołka, a mniej więcej w taki sposób zakończyła się poprzednia korekta.

Te artykuły również Cię zainteresują
pge 28.01.2021
Notowania PGE 28.01.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Porozumienie ze związkami

Polska Grupa Energetyczna (PGE) podpisała z Komitetem Protestacyjno-Strajkowym GK PGE, który reprezentuje 64 związki zawodowe, porozumienie w kwestiach dotyczących etatyzacji w grupie kapitałowej, podała spółka. “W podpisanym 14 stycznia 2021 r. dokumencie uzgodniono, że poszczególni pracodawcy z Grupy PGE, tj. spółki i oddziały, zweryfikują we współpracy ze stroną społeczną stan realizacji etatyzacji na dzień 31 grudnia 2020 r. Ponadto, pracodawcy uzgodnią ze związkami zawodowymi – członkami Komitetu Protestacyjno-Strajkowego GK PGE poziom etatyzacji na lata 2021-2022” – czytamy w komunikacie.

Pozostałe postulaty związków zawodowych – z wyłączeniem postulatów płacowych niezrealizowanych w 2020 roku – zgłoszonych w ramach sporów zbiorowych będą uzgadniane pomiędzy pracodawcami a związkami zawodowymi, które są członkami Komitetu Protestacyjno-Strajkowego GK PGE do 5 lutego 2021 r. “W przypadku nieuzgodnienia obszarów, o których mowa powyżej do 5 lutego 2021 r., pracodawcy i związki zawodowe kontynuować będą uzgodnienia przy udziale zarządów linii biznesowych i zarządu PGE S.A. w terminie do dnia 19 lutego 2021 r.” – czytamy dalej.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dax kurs | lotos kurs | akcje pgnig cena aktualna | akcje biomed lublin | kur euro |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here