Naga MarketsPGE z ambitną strategią. Kurs zawraca na północ Kurs akcji spółki PGE, największej energetycznej firmy w Polsce, spadał podczas wczorajszej sesji o około 1,43%. Akcje taniały o 0,08 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 5,50 zł. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach w porównaniu do ostatnich dni. Była to przeciętna sesja na tle indeksu WIG20, który zyskiwał wczoraj około 0,50%. Ostatecznie sesja zamknęła się na 5,66 zł. W sumie trwające od połowy marca odbicie przyniosło w maksymalnym punkcie około 240% wzrost notowań.

Zwrot na północ

W ostatnich dniach mimo słabego sentymentu na naszym parkiecie, obserwujemy zwrot na północ notowań PGE. Wydaje się, że kolejny raz akcjom pomaga ten sam powód, czyli jakikolwiek sygnał o odchodzeniu energetyki od węgla. Spółka ogłosiła strategię z ambitnymi celami dotyczącymi niskoemisyjnych źródeł energii, a to tak jak miało to już miejsce wcześniej, podoba się inwestorom.

Na wykresie mamy dość nieregularny układ techniczny, jednak wydaje się, że cena ma przestrzeń do zwyżki, nawet do oporu przy 7 zł, jednak tak duży wzrost wymagałby polepszenia atmosfery na całym rynku.

pge 21.10.2020
Notowania PGE 21.10.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Te artykuły również Cię zainteresują
Badania morskiego dna

PGE Baltica – spółka zależna Polskiej Grupy Energetycznej – zakończyła zbieranie wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu publicznym na wstępne badanie geotechniczne dna morskiego na rzecz Elektrowni Wiatrowej Baltica – 2 i Elektrowni Wiatrowej Baltica 3, podała spółka. Do postępowania zostało zgłoszonych pięć wniosków, w tym dwa przez konsorcja z udziałem polskich przedsiębiorstw.

“Geotechniczne badania dna morskiego są wykonywane przez bardzo wąskie grono ekspertów na świecie. W sierpniu spotkaliśmy się z dużą częścią firm inżynieryjnych realizujących ten specyficzny rodzaj badań. Podmioty, które zgłosiły się do udziału w przetargu to najlepsi specjaliści w swojej dziedzinie. Zależy nam na jak najszybszym przeprowadzeniu badań i rozpoczęciu prac projektowych dla farm PGE Baltica-2 i PGE Baltica-3” – powiedział prezes PGE Wojciech Dąbrowski, cytowany w komunikacie.

PGE Baltica realizuje kolejne działania w ramach Programu Offshore realizowanego w PGE. Jednym z jego istotnych elementów jest przeprowadzenie szeregu badań i analiz, wymaganych do przygotowania projektów technicznych i wniosku o pozwolenie na budowę farm.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here