Naga MarketsPGE z 18% spadkiem notowań w ciągu miesiąca Kurs akcji spółki PGE, największej energetycznej firmy w Polsce, spadał podczas wczorajszej sesji o około 2%. Akcje taniały o 0,18 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 8,90 zł. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach w porównaniu do ostatnich dni. Była to przeciętna sesja na tle indeksu WIG20, który tracił 1,34%. Ostatecznie sesja zamknęła się na 8,91 zł. Od końca października spółka zyskał około 145%.

W kanale wzrostowym

Notowania PGE od jesieni ubiegłego roku poruszają się w kanale wzrostowym. Ostatnie odbicie od górnej krawędzi po dziś dzień doprowadza do korekty. Obecnie tempo spadków nie jest duże, mimo że kurs spada praktycznie podczas każdej sesji. Najbliższa szansa na odbicie może pojawić się przy wsparciu opartym o poprzedni dołek. Niżej mamy już tylko dolną krawędź kanału.pge 7.07.2021
Notowania PGE 7.07.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Coraz więcej OZE

Dziewiętnaście projektów fotowoltaicznych Polskiej Grupy Energetycznej (PGE) wygrało aukcję na sprzedaż energii elektrycznej w instalacjach odnawialnych źródeł energii (OZE) do 1 MW, podała spółka. W ramach przedsięwzięcia, obok elektrowni słonecznych powstanie infrastruktura towarzysząca związana z wyprowadzeniem mocy.

Wszystkie instalacje zostaną zbudowane z wykorzystaniem nowoczesnych modułów fotowoltaicznych, których parametry techniczne pozwalają na uzyskanie wysokiej produktywności, w warunkach pogodowych typowych dla stref klimatycznych występujących w Polsce, zastrzeżono. “Sukces PGE, to kolejny ważny krok na drodze do realizacji naszych planów inwestycyjnych związanych z rozwojem sektora OZE w grupie kapitałowej PGE.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here