Naga MarketsPGE wyhamowuje spadki. Szansa na wyznaczenie kolejnego wyżej położonego dołka Kurs akcji spółki PGE, największej energetycznej firmy w Polsce, rósł podczas piątkowej sesji o około 3,08%. Akcje drożały o 0,20 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 6,86 zł. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach w porównaniu do ostatnich dni. Była to dobra sesja na tle indeksu WIG20, który zyskiwał około 1,59%. Ostatecznie sesja zamknęła się na 6,83 zł. Od końca października spółka zyskał około 55%.

Finax

Kolejny wyższy dołek?

Notowania spółek z sektora energetycznego podlegają od pewnego czasu korekcie. Na wykresie PGE widać, że spadki trwające od 19 stycznia sięgają zaledwie kilkunastu procent, co nadal może być uznawane za typową korektę. Wydaje się, że w kwestii ogólnego sentymentu do branży nic się nie zmieniło. Sektor przechodzi transformację co podoba się inwestorom. W dłuższym horyzoncie firmy te nadal mogą więc odrabiać straty z poprzednich lat. Ubiegły tydzień przyniósł wyhamowanie spadków i próbę odbicia na lokalnym wsparciu. Pojawia się więc szansa wyznaczenia kolejnego, wyżej położonego dołka w trendzie.

Te artykuły również Cię zainteresują
pge 8.02.2021
Notowania PGE 8.02.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Coraz bliżej elektrowni na Bałtyku

Elektrownia Wiatrowa Baltica-1 – spółka należąca do grupy kapitałowej PGE – podpisała umowę z Polskimi Sieciami Elektroenergetycznymi (PSE) o przyłączenie do sieci przesyłowej morskiej farmy wiatrowej Baltica-1 o mocy zainstalowanej do 896 MW, podała PGE. To kolejny ważny krok na drodze do budowy instalacji offshore w polskiej części Bałtyku. Planowana morska farma wiatrowa Baltica-1 położna będzie w odległości ponad 79 km w głąb morza, na wysokości Łeby.

Miejscem jej przyłączenia do sieci przesyłowej będzie rozdzielnia 400 kV w nowej stacji elektroenergetycznej. Uruchomienie morskiej farmy wiatrowej Baltica-1 planowane jest po 2030 roku, poinformowano. “Podpisanie umowy przyłączeniowej dla elektrowni wiatrowej Baltica-1 zamyka proces przygotowań formalnych do wyprowadzenia mocy do krajowego systemu elektroenergetycznego dla całego portfela pierwszych trzech morskich farm wiatrowych PGE o łącznej mocy ok. 3,5 GW.

To bezdyskusyjnie ważny krok w realizacji Programu Offshore PGE – największego na polskim rynku projektu tego typu, zakładającego instalację aż 6,5 GW na Morzu Bałtyckim. Zagwarantowanie możliwości wyprowadzenia mocy z morskiej farmy wiatrowej Baltica-1 znacząco ograniczyło ryzyko techniczne i biznesowe tej inwestycji, co pozwala nam z jeszcze większą pewnością oraz dynamiką planować i realizować dalsze prace fazy przygotowawczej.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: co to jest kod blik | pgnig kurs | kurs akcji lotos | złotówka online | lotos akcje cena |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here