Naga MarketsPGE wycenione na 6,90 zł. Trwa walka o wybicie z kanału spadkowego Analitycy Trigon DM, w raporcie z 3 listopada, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla PGE od zalecenia “kupuj” i wyznaczyli cenę docelową na poziomie 6,90 zł. To dość wysoka wycena, biorąc pod uwagę dokonany wzrost w ostatnich dniach i uwarunkowania techniczne. Podczas wtorkowej sesji widać było zmniejszoną dynamikę i powolne wyhamowanie silnej zwyżki z ostatnich dni. Wydaje się zatem, że przed realizacją scenariusza z rekomendacji, może dojść do płytkiej korekty.

  • Trigon DM wycenia akcje PGE na 6,90 zł
  • Po mocnych wzrostach kurs wyhamował przy górnej krawędzi kanału
  • Ruch z podobnym zasięgiem do poprzedniej korekty

“Uważamy, że wycena PGE powinna w kolejnych latach uwzględniać dyskonto względem spółek porównywalnych w Europie, które jednak powinno się stopniowo zmniejszać, wraz z kolejnymi etapami transformacji w krajowym sektorze. Pierwszym etapem, którego finalne szczegóły powinniśmy poznać w kolejnych kilku miesiącach, powinien być spin-off aktywów węglowych do osobnej, państwowej spółki, który przełoży się na istotną redukcję długu netto i rezerw w PGE, odblokowując jednocześnie potencjał inwestycyjny w kierunku OZE i dystrybucji” – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują

Forex Club

Analitycy Trigona zakładają, że w pierwszej połowie 2021 r. zostanie zaprezentowany plan wydzielania elektrowni węglowych oraz kopalni do osobnej spółki Skarbu Państwa, a wydzielenie nastąpi do końca przyszłego roku. To powinno spodobać się inwestorom, co będzie sprzyjać wzrostowi notowań. Zdaniem autorów raportu, po wydzieleniu aktywów węglowych, EBITDA spółki spadnie w wyniku spin-offu w latach 2021-2030 średnio o 2,9 mld zł/r, a capex spadnie o 2,75 mld zł/r.

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Kurs nadal w kanale spadkowym

Spoglądając na wykres dzienny PGE, widać że notowania od początku wakacji, poruszają się wewnątrz kanału spadkowego. W całym tym okresie kurs spadł w maksymalnym punkcie o około 50% co jest dość dużą wartością. Wydaje się więc, że po tak dużej korekcie, cena powinna zacząć wzrastać.

Wycena podana w rekomendacji pokrywa się mniej więcej z oporem w rejonie 7 zł. To jest najbliższy, techniczny cel dla spółki. Najpierw jednak popyt musi uporać się z kanałem spadkowym. Wczoraj kurs wyhamował przy górnej krawędzi, co może oznaczać przystanek przed realizacją dalszych wzrostów.

pge
Notowania PGE 11.11.2020Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here