Naga MarketsPGE wybuduje 5 elektrowni PV w woj. lubelskiem, mazowieckim i łódzkiemWarszawa, 04.11.2021 (ISBnews) – Polska Grupa Energetyczna (PGE) rozpoczęła budowę pięciu nowych elektrowni fotowoltaicznych: po jednej w województwie lubelskim i mazowieckim oraz trzech w woj. łódzkim, poinformowała grupa. Harmonogram zakłada, że wszystkie instalacje zostaną ukończone w drugiej połowie 2022 r.

Jeszcze w tym roku na farmie PV Bedlno Radzyńskie 2 w województwie lubelskim zainstalowane zostaną panele słoneczne. Natomiast na farmie PV Brzeźnik w województwie mazowieckim oraz PV Kaleń 1, PV Wrzeszczewice 1 i PV Wrzeszczewice 2 w województwie łódzkim, zostaną zamontowane kable, inwertery, stacje transformatorowe i konstrukcje wsporcze.Inwestycje zrealizuje spółka PGE Energia Odnawialna, która w Grupie PGE odpowiedzialna jest za rozwój odnawialnych źródeł energii.

“Uruchomienie nowych elektrowni fotowoltaicznych jest możliwe dzięki wygranej 19 projektów PGE Energia Odnawialna podczas ostatniej, czerwcowej aukcji na sprzedaż energii elektrycznej w instalacjach odnawialnych źródeł energii do 1 MW, zorganizowanej przez Urząd Regulacji Energetyki. Projekty PGE uzyskały wsparcie, oferując cenę sprzedaży energii elektrycznej na poziomie nie wyższym niż 253,37 PLN/MWh” – czytamy w komunikacie

Oznacza to, że spółka otrzymała gwarancję, że w ujęciu realnym cena ta się nie zmieni w latach 2023-2037.

Farmy fotowoltaiczne będą zasilane nowoczesnymi modułami fotowoltaicznymi. Moc pojedynczego ogniwa osiągnie poziom 535 W. Celem jest zbudowanie do 2030 r. instalacji słonecznych o łącznej mocy ok. 3 GW i umocnienie PGE na pozycji lidera rynku OZE w Polsce, podano także.

Do tej pory PGE Energia Odnawialna zabezpieczyła blisko 2,5 tys. ha gruntów, na których mogą powstać farmy słoneczne o mocy blisko 2000 MW. W przyszłości – jak podaje spółka – na tych terenach uruchomione zostaną zarówno jednomegawatowe instalacje, jak i znacznie większe przedsięwzięcia. Nowe inwestycje realizowane będą na gruntach własnych Grupy PGE, gruntach należących do samorządów, instytucji kościelnych, spółek skarbu państwa, ale również dzierżawionych od prywatnych właścicieli.

PGE Energia Odnawialna zamierza finansować projekty poprzez system aukcyjny oraz w oparciu o długoterminową umowę sprzedaży energii elektrycznej (PPA).

Należąca do grupy kapitałowej PGE spółka PGE Energia Odnawialna jest obecnie największym producentem zielonej energii w Polsce. Posiada 17 farm wiatrowych, 29 elektrowni wodnych, 4 elektrownie szczytowo-pompowe oraz 5 farm fotowoltaicznych. Łączna moc zainstalowana wszystkich obiektów produkujących energię odnawialną wynosi 2326,25 MW.

(ISBnews)

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: amrest kurs | kurs pkp cargo | jsw akcje | pko akcje | kurs jena prognozy 2021 | euro korona szwedzka | echo investment akcje prognozy |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here