Naga MarketsPGE wybija poziom 5 zł. Coraz korzystniejsza sytuacja wokół sektora energetycznegoKurs akcji spółki PGE, największej energetycznej firmy w Polsce, rósł podczas wczorajszej sesji o około 9,18%. Akcje drożały o 0,44 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 5,30 zł. Sesja odbyła się przy podwyższonych obrotach w porównaniu do ostatnich dni. Była to dobra sesja na tle indeksu WIG20, który zyskiwał wczoraj około 0,63%. Ostatecznie sesja zamknęła się na 5,28 zł. W sumie trwające od połowy marca odbicie przyniosło w maksymalnym punkcie około 110% wzrost notowań.

Finax
  • Kurs PGE rośnie o ponad 9%
  • Zapowiedzi odchodzenia od węgla umacniają sektor energetyczny
  • Kolejnym celem popytu okolice 9 zł

5 zł przełamane

Spółka odnotowała wczoraj bardzo udaną sesję, podczas której kurs przełamał poziom oporu w rejonie 5 zł. Cała zwyżka od połowy marca, a szczególnie jej ostatnia fala wygląda dość imponująco. Wydaje się, że spadki w sektorze energetycznym były tak wielkie, że w końcu inwestorzy dostrzegli tak tanie akcje jako atrakcyjne. Wydaje się także, że okres spowolnienia gospodarczego nie jest problemem dla spółek energetycznych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Inne powody to niedawna rezygnacja z budowy bloku węglowego w Ostrołęce czy też wypowiedź prezesa PGE, że trzeba odciążyć sektor od węgla. Dobre dla sektora są też doniesienia o większych niż pierwotnie opłatach do transformacji energetycznej. Najnowsza rekomendacja z końca stycznia wyceniła spółkę na 9 zł. Wydaje się, że to jest jakiś punkt odniesienia dla obecnego trendu.

pge 2.06.2020
Notowania PGE 2.06.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Możliwe opóźnienia w Turowie

Polska Grupa Energetyczna dostrzega ryzyko niedotrzymania terminu ukończenia inwestycji w blok nr 7 w Elektrowni Turów. Pozostałe projekty inwestycyjne grupy nie są zagrożone. “Najbardziej zagrożona inwestycja to blok nr 7 w Turowie. Terminowo realizacja jest nieco zagrożona, ponieważ część pracowników wykonawcy i podwykonawcy to pracownicy spoza Polski, a jest problem z przemieszczaniem się.

Widzimy więc pewne zagrożenia, które mogłyby wpłynąć na pewne opóźnienia” – powiedział prezes Dąbrowski cytowany w komunikacie. PGE nie widzi natomiast zagrożeń co do pozostałych realizowanych projektów inwestycyjnych. W Elektrowni Dolna Odra planowane jest rozpoczęcie prac budowlanych jeszcze w tym roku, a inwestycja postępuje zgodnie z harmonogramem. Nie ma również zagrożeń dla realizacji projektu “Klaster” związanego z energetyką wiatrową na lądzie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here