Naga MarketsPGE wybija poziom 5 zł. Coraz korzystniejsza sytuacja wokół sektora energetycznegoKurs akcji spółki PGE, największej energetycznej firmy w Polsce, rósł podczas wczorajszej sesji o około 9,18%. Akcje drożały o 0,44 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 5,30 zł. Sesja odbyła się przy podwyższonych obrotach w porównaniu do ostatnich dni. Była to dobra sesja na tle indeksu WIG20, który zyskiwał wczoraj około 0,63%. Ostatecznie sesja zamknęła się na 5,28 zł. W sumie trwające od połowy marca odbicie przyniosło w maksymalnym punkcie około 110% wzrost notowań.

  • Kurs PGE rośnie o ponad 9%
  • Zapowiedzi odchodzenia od węgla umacniają sektor energetyczny
  • Kolejnym celem popytu okolice 9 zł

5 zł przełamane

Spółka odnotowała wczoraj bardzo udaną sesję, podczas której kurs przełamał poziom oporu w rejonie 5 zł. Cała zwyżka od połowy marca, a szczególnie jej ostatnia fala wygląda dość imponująco. Wydaje się, że spadki w sektorze energetycznym były tak wielkie, że w końcu inwestorzy dostrzegli tak tanie akcje jako atrakcyjne. Wydaje się także, że okres spowolnienia gospodarczego nie jest problemem dla spółek energetycznych.

Inne powody to niedawna rezygnacja z budowy bloku węglowego w Ostrołęce czy też wypowiedź prezesa PGE, że trzeba odciążyć sektor od węgla. Dobre dla sektora są też doniesienia o większych niż pierwotnie opłatach do transformacji energetycznej. Najnowsza rekomendacja z końca stycznia wyceniła spółkę na 9 zł. Wydaje się, że to jest jakiś punkt odniesienia dla obecnego trendu.

pge 2.06.2020
Notowania PGE 2.06.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Możliwe opóźnienia w Turowie

Polska Grupa Energetyczna dostrzega ryzyko niedotrzymania terminu ukończenia inwestycji w blok nr 7 w Elektrowni Turów. Pozostałe projekty inwestycyjne grupy nie są zagrożone. “Najbardziej zagrożona inwestycja to blok nr 7 w Turowie. Terminowo realizacja jest nieco zagrożona, ponieważ część pracowników wykonawcy i podwykonawcy to pracownicy spoza Polski, a jest problem z przemieszczaniem się.

Widzimy więc pewne zagrożenia, które mogłyby wpłynąć na pewne opóźnienia” – powiedział prezes Dąbrowski cytowany w komunikacie. PGE nie widzi natomiast zagrożeń co do pozostałych realizowanych projektów inwestycyjnych. W Elektrowni Dolna Odra planowane jest rozpoczęcie prac budowlanych jeszcze w tym roku, a inwestycja postępuje zgodnie z harmonogramem. Nie ma również zagrożeń dla realizacji projektu “Klaster” związanego z energetyką wiatrową na lądzie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here