Naga Marketspge PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. jest jednym z największych producentów i dostawców energii elektrycznej w Polsce oraz jedną z największych firm z sektora elektroenergetycznego w Europie Środkowej i Wschodniej.Spółka opublikowała wyniki za trzy kwartały bieżącego roku. Poniżej kluczowe dane z raportu.

Za okres pierwszych trzech kwartałów – Polska Grupa Energetyczna miała wstępnie ok. 1,7 mld zł zysku netto oraz ok. 5,14 mld zł EBITDA na poziomie skonsolidowanym.

Skonsolidowany zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej wyniósł około 1 697 mln zł.

Według wstępnych szacunków, produkcja energii elektrycznej netto w 9 miesiącach 2018 roku w jednostkach wytwórczych PGE wyniosła 49,1 TWh, wolumen dystrybucji wyniósł 27,1 TWh, a sprzedaż do odbiorców finalnych wyniosła 31,5 TWh. Wolumen sprzedaży ciepła wyniósł 32,4 PJ.

Nakłady inwestycyjne wyniosły 3 759 mln zł. Szacunkowe zadłużenie netto na dzień 30 września 2018 roku wyniosło około 9 628 mln zł.

Publikacja skonsolidowanego raportu za 9 miesięcy 2018 roku nastąpi 13 listopada 2018 roku.


Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V.

Sytuacja na wykresie

Notowania spółki rosną o poranku o niespełna 1%. Jak widać na wykresie dziennym, trwa próba zakończenie ostatniej korekty i ponowienie ataku na główny poziom oporu. Spółce powinny pomagać mocno spadające ostatnio notowania CO2. Warto mieć na uwadze, że oba instrumenty są odwrotnie skorelowane, a rosnące koszty CO2 były dotąd jednym z kluczowych powodów spadków w naszym sektorze energetycznym. Pojawia się więc obecnie szansa na utrzymanie lub kontynuowanie ostatniego odbicia.

pge
źródło xStation 5

Czytaj także: Zapiski giełdowego spekulanta: PGE – notowania CO2 najniżej od września

 tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here