Naga Marketspge PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. jest jednym z największych producentów i dostawców energii elektrycznej w Polsce oraz jedną z największych firm z sektora elektroenergetycznego w Europie Środkowej i Wschodniej.Spółka opublikowała wyniki za trzy kwartały bieżącego roku. Poniżej kluczowe dane z raportu.

Za okres pierwszych trzech kwartałów – Polska Grupa Energetyczna miała wstępnie ok. 1,7 mld zł zysku netto oraz ok. 5,14 mld zł EBITDA na poziomie skonsolidowanym.

Te artykuły również Cię zainteresują
Skonsolidowany zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej wyniósł około 1 697 mln zł.

Według wstępnych szacunków, produkcja energii elektrycznej netto w 9 miesiącach 2018 roku w jednostkach wytwórczych PGE wyniosła 49,1 TWh, wolumen dystrybucji wyniósł 27,1 TWh, a sprzedaż do odbiorców finalnych wyniosła 31,5 TWh. Wolumen sprzedaży ciepła wyniósł 32,4 PJ.

Nakłady inwestycyjne wyniosły 3 759 mln zł. Szacunkowe zadłużenie netto na dzień 30 września 2018 roku wyniosło około 9 628 mln zł.

Publikacja skonsolidowanego raportu za 9 miesięcy 2018 roku nastąpi 13 listopada 2018 roku.

Sytuacja na wykresie

Notowania spółki rosną o poranku o niespełna 1%. Jak widać na wykresie dziennym, trwa próba zakończenie ostatniej korekty i ponowienie ataku na główny poziom oporu. Spółce powinny pomagać mocno spadające ostatnio notowania CO2. Warto mieć na uwadze, że oba instrumenty są odwrotnie skorelowane, a rosnące koszty CO2 były dotąd jednym z kluczowych powodów spadków w naszym sektorze energetycznym. Pojawia się więc obecnie szansa na utrzymanie lub kontynuowanie ostatniego odbicia.

pge
źródło xStation 5

Czytaj także: Zapiski giełdowego spekulanta: PGE – notowania CO2 najniżej od września

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here