Naga MarketsPGE: Wpływ odwrócenia odpisów to +32 mln zł, szac. zysk w I półr: 2 694 mln złWarszawa, 15.09.2021 (ISBnews) – Wpływ dokonanego przez Polską Grupę Energetyczną (PGE) w I półroczu br. odwrócenia odpisów na wynik netto grupy to ok. +32 mln zł. W wyniku powyższego, szacunkowy skonsolidowany zysk netto wyniesie około 2 694 mln zł, podała PGE.

PGE poinformowało, że zakończone zostały główne prace nad testami na utratę wartości aktywów zgodnie z wymogami MSR 36.„Wyniki testów przeprowadzonych przez PGE wskazują na wystąpienie przesłanek do odwrócenia odpisu w segmencie Energetyki Odnawialnej w wysokości ok. 40 mln zł. Równocześnie, w wyniku przeprowadzonych testów, nie stwierdzono utraty bilansowej wartości rzeczowych aktywów trwałych w segmencie Energetyki Konwencjonalnej” – czytamy w komunikacie.

W związku z powyższym, stosowna korekta aktualizująca wartość aktywów zostanie uwzględniona w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym PGE za I półrocze 2021 roku. Powyższe zdarzenie ma charakter niegotówkowy.

„Wpływ dokonanego w I półroczu 2021 r. odwrócenia odpisów na wynik netto Grupy PGE to ok. +32 mln zł. W wyniku powyższego, szacunkowy skonsolidowany zysk netto wyniesie około 2 694 mln zł” – czytamy dalej.

Grupa PGE wytwarza 41% produkcji netto energii elektrycznej w Polsce, a jej udział w rynku ciepła wynosi 18%. Grupa szacuje swój udział w rynku energii ze źródeł odnawialnych na 10%. Na obszarze dystrybucyjnym wielkości ok. 123 tys. km2 PGE obsługuje 5,5 mln klientów. Jej udział rynkowy pod względem wolumenu dystrybuowanej energii elektrycznej wynosi 25% a sprzedaży do odbiorców końcowych – 33%. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

invest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here