Naga MarketsPGE wewnątrz konsolidacji. Próba odbicia od lokalnego wsparcia Kurs akcji spółki PGE, największej energetycznej firmy w Polsce, spadał podczas piątkowej sesji o około 1,43%. Akcje taniały o 0,10 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 7,11 zł. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach w porównaniu do ostatnich dni. Była to przeciętna sesja na tle indeksu WIG20, który tracił w piątek około 0,17%. Ostatecznie sesja zamknęła się na 7,14 zł. W sumie trwające od połowy marca odbicie przyniosło w maksymalnym punkcie około 240% wzrost notowań.

  • PGE tworzy platformy internetowe do promocji polskich produktów
  • Na wykresie odbicie od lokalnego wsparcia

Jest reakcja na wsparciu

Końcówka ubiegłego tygodnia przyniosła próbę zakończenia korekty w sektorze energetycznym. Na wykresie dzienny PGE widać, że w ramach niewielkiej konsolidacji cena odbiła od wsparcia w postaci poprzedniego dołka. Mimo początkowych problemów z kontynuacją odbicia, w czwartek mieliśmy rozwinięcie tego ruchu. Obecnie problemem mogą stać się wakacyjne obroty, wydaje się jednak, że jeżeli nastroje na globalnych rynkach nie będą się pogarszać, to spółka ma szanse na dalsze wzrosty, w krótkim okresie przynajmniej pod górną barierę konsolidacji.

pge 6.07.2020
Notowania PGE 6.07.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

PGE promuje polskie produkty

Polska Grupa Energetyczna wprowadziła dwie platformy internetowe wspierające usługodawców oraz promujące polskie produkty: fachowcy.gkpge.pl oraz PGE eSklep. Równolegle PGE uruchomiła aplikację i platformę fachowcy.gkpge.pl, która wspiera polskich usługodawców. Dzięki aplikacji klienci potrzebujący danej usługi mogą zamieścić w serwisie zlecenie wraz z opisem zakresu prac, specyfikacją i budżetem przeznaczonym na ten cel.

W odpowiedzi, usługodawcy (fachowcy) reprezentujący poszczególne firmy zgłaszają swoje zainteresowanie ogłoszeniem, a klient dokonuje wyboru usługodawcy. “Zapraszamy wszystkich polskich przedsiębiorców do współpracy w ramach ‘Polskie – kupuję to!’. Zgłasza się do nas wiele polskich firm zainteresowanych dołączeniem do akcji ‘Polskie – kupuję to!’. To dla nas bardzo ważne, ponieważ głównym założeniem projektu jest to, aby rozszerzał się na kolejne kręgi. Dlatego uruchamiamy kolejne narzędzia wspierające ‘Polskie – kupuję to!’, platformy: fachowcy.gkpge.pl i PGE eSklep wspierające rodzimych przedsiębiorców” – powiedział prezes PGE Wojciech Dąbrowski, cytowany w komunikacie.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here