Naga MarketsPGE walczy o wybicie z kanału. Kolejny cel przy 7 zł Kurs akcji spółki PGE, największej energetycznej firmy w Polsce, rósł podczas wczorajszej sesji o około 1,74%. Akcje drożały o 0,10 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 6,19 zł. Sesja odbyła się przy porównywalnych obrotach w porównaniu do ostatnich dni. Była to całkiem udana sesja na tle indeksu WIG20, który zyskiwał wczoraj około 0,94 %. Ostatecznie sesja zamknęła się na 6,09 zł. W sumie trwające od połowy marca odbicie przyniosło w maksymalnym punkcie około 240% wzrost notowań.

W kanale spadkowym

Notowania spółki dokonały odbicia w ubiegłym tygodniu i to o niemal 50%. Oczywiście taki ruch wpisuje się w poprawę sentymentu na szerokim rynku, ale też spółki z sektora energetycznego mocno reagują na kolejne doniesienia o odchodzeniu Polski od węgla. Technika wskazuje na wyhamowanie zwyżki przy górnej krawędzi kanału spadkowego. Na razie jednak reakcja podaży jest słaba, a wiec jeżeli nastroje na rynkach akcji nie ulęgną pogorszeniu, można oczekiwać wybicia i ruchu w kierunku 7 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują

pge 19.11.2020
Notowania PGE 19.11.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Transformacja energetyczna przyspiesza

Polskie przedsiębiorstwa energetyczne przyspieszyły przejście w większym stopniu na odnawialne i niskoemisyjne źródła energii, podążając za szerszymi trendami w Unii Europejskiej i wcześniejszą transformacją w Europie Zachodniej, wynika z raportu Fitch Ratings. “Głównym czynnikiem stymulującym transformację w Polsce jest kosztowny dwutlenek węgla, który powrócił do poziomu cen sprzed pandemii koronawirusa sięgającego 30 euro za tonę w III kw. 2020 r.

Wyższe koszty CO2 ponoszone przez wytwórców mają swoje odzwierciedlenie w detalicznych cenach energii elektrycznej, co stanowi czynnik ograniczający ryzyko dla aktywów węglowych i szansę na poprawę rentowności produkcji energii ze źródeł odnawialnych lub niskoemisyjnych. Ten efekt przejściowy będzie się stopniowo zmniejszał, co zwiększy presję kosztową na przedsiębiorstwa energetyczne, które utrzymają duże aktywa wytwórcze oparte na węglu po połowie lat 2020” – czytamy w komunikacie.

Transformacja została dodatkowo pobudzona przez postęp technologiczny, co znalazło odzwierciedlenie w malejących, wyrównanych kosztach energii wiatrowej i słonecznej, zwiększonej dostępności gazu ziemnego jako paliwa pomostowego oraz polityce UE, wskazała także agencja. Zapotrzebowanie na energię elektryczną w Polsce zmniejszyło się w czasie pandemii, tymczasowo wypierając z rynku drogie bloki węglowe i zastępując je odnawialnymi źródłami energii i importem energii elektrycznej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here