Naga Marketspge ccKurs akcji spółki PGE, największej energetycznej firmy w Polsce, rósł podczas wczorajszej sesji o około 1,55%. Akcje drożały o 0,09 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 6,51 zł. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach w porównaniu do ostatnich dni. Była to przeciętna sesja na tle indeksu WIG20, który zyskiwał około 1,12%. Ostatecznie sesja zamknęła się na 6,42 zł. Od końca października spółka zyskał około 55%.

Nadal w układzie spadkowym

Notowania sektora energetycznego spadają w ostatnim czasie. Duża w tym zasługa słabszych nastrojów na szerokim rynku. Spoglądając na wykres PGE, można wyznaczyć kanał spadkowy. Obecnie popyt walczy o utrzymanie lokalnego wsparcia w rejonie 6,30 zł. Jeżeli się to nie powiedzie, zapewne kurs spadnie niżej w rejon dolnej krawędzi, która pokrywa się z poziomem dołka z końca grudnia, a więc okolic 5,90 – 6 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
Retro
pge 19.03.2021
Notowania PGE 19.03.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Modernizacja systemu

PGE Energia Odnawialna (PGE EO) – spółka z Grupy PGE – zakończyła kompleksową modernizację systemu pomiarowego SPED w elektrowniach przepływowych należących do spółki, podało PGE. Dzięki tej inwestycji, operatorzy elektrowni będą mogli na bieżąco monitorować pracę hydrozespołów, zdalnie dokonywać odczytów stanu licznika przy pomocy smartfona lub tabletu, a w przypadku awarii któregoś z urządzeń, dostaną szczegółową informację umożliwiającą podjęcie natychmiastowej interwencji, podkreślono. “Modernizacja systemu SPED pozwoli operatorom elektrowni przepływowych na łatwiejszą, bardziej komfortową i bezpieczną pracę.

Dzięki bieżącym odczytom obniżymy też koszty związane z nieplanowanymi przestojami i naprawami” – powiedział wiceprezes PGE EO Paweł Mazurkiewicz, cytowany w komunikacie. System SPED został uruchomiony w PGE EO ponad 15 lat temu. Jego zadaniem jest nie tylko dostarczanie podstawowych danych pomiarowych, ale również wsparcie operatora w podejmowaniu decyzji eksploatacyjnych. Wraz z rozwojem technologii informatycznej, konieczna stała się modernizacja systemu. Po trwających trzy lata pracach, zaktualizowany SPED został zaimplementowany w 23 elektrowniach przepływowych należących do PGE EO.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomed lublin cena akcji | dow jones index | notowania ropy naftowej | dow jones wykres | złoty polski kurs |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here