Naga MarketsPGE walczy na lokalnym oporze. Celem dobrnięcie do 10 zł Kurs akcji spółki PGE, największej energetycznej firmy w Polsce, rósł podczas wczorajszej sesji o około 0,28%. Akcje drożały o 0,02 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 9,46 zł. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach w porównaniu do ostatnich dni. Była to przeciętna sesja na tle indeksu WIG20, który wczoraj zyskiwał około 0,43%. Ostatecznie sesja zamknęła się na 9,36 zł. Od końca lipca spółka zyskała ponad 20%.

Próba wybicia

Notowania spółki po 15% spadku, zaczęły odbijać pod koniec września. Obecnie kurs zmaga się z lokalnym oporem w rejonie 9,45 zł. Patrząc na sytuację w energetyce oraz dynamikę ostatniego ruchu, wydaje się, że z czasem opór zostanie pokonany. Wtedy celem stanie się górna krawędź szerokiego kanału spadkowego, a wiec okolice 10 zł.pge 8.10.2021
Notowania PGE 8.10.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Dolna Odra gotowa w 40%

Stan zaawansowania budowy dwóch bloków gazowo-parowych o łącznej mocy blisko 1,4 GW w Elektrowni Dolna Odra przekroczył 40%, poinformował prezes Polskiej Grupy Energetycznej (PGE) Wojciech Dąbrowski. „Zaawansowanie inwestycji w Dolnej Odrze przekroczyło 40% i wyprzedza harmonogram, mam nadzieję, że to tempo uda nam się utrzymać” – powiedział Dąbrowski podczas konferencji prasowej.

Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm w składzie: Polimex Mostostal (jako lider) oraz General Electric Global Services GmbH i General Electric International Inc. Wartość umowy to 3,7 mld zł netto. Zgodnie z kontraktem, początek eksploatacji nowych bloków energetycznych planowany jest na IV kw. 2023 r.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here