Naga MarketsZapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji kierując się podstawowymi technikami Price Action.


20 sierpnia akcje Polskiej Grupy Energetycznej osiągnęły swoje historyczne minimum by w kolejnych dniach zacząć korygować w kierunku równego poziomu 9 PLN. Dziś, po zaledwie tygodniu od utworzenia lokalnego dołka PGE testuje strefę oporu. Czy to okazja do zajęcia krótkich pozycji?

Przyłącz się do dyskusji na największej polskojęzycznej grupie poświęconej GPW na Facebooku – Zyskowna strona giełdy.

Jak na razie wiele przemawia na korzyść niedźwiedzi. Akcje spółki poruszają się w długotrwałym trendzie spadkowym, którego ostatni impuls rozpoczął się niemal dokładnie rok temu. Mniej więcej od maja spółka tworzy na wykresie kanał spadkowy, zaznaczony cienką, przerywaną linią. 

Posiłkując się średnimi również przekonujemy się o spadkowej wymowie obecnego price action. Średnia 50-okresowa przebiła górą średnią 100 DMA w listopadzie minionego roku, a na początku lutego obie znalazły się poniżej długoterminowej średniej 200 DMA. Najbliższy opór wyznaczony na poziomie średniej krótkoterminowej (kolor zielony) znajduje się w rejonie 9,50. Średnia 100 DMA wspiera opór górnego ograniczenia kanału spadkowego w okolicach 9,80-9,90.

Ponadto cena testuje właśnie strefę oporu bazującą na minimum z maja tego roku. Dodatkowo wzmocniona przez równy poziom dziewięciu złotych strefa może być dobrym miejscem na zajęcie spekulacyjnych, krótkich pozycji na PGE. Zajęcie takich pozycji umożliwiają certyfikaty turbo ING, które gwarantują nam, że ewentualna strata nigdy nie przekroczy wysokością inwestycji początkowej.

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowychtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułDM BDM podnosi rekomendację dla Ciechu
Następny artykułPraktyczna strona certyfikatów Turbo w trakcie Letniej Szkoły Giełdowej
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here