Naga MarketsPGE w korekcie. Najbliższe wsparcie w rejonie 6,85 zł Kurs akcji spółki PGE, największej energetycznej firmy w Polsce, spadał podczas wczorajszej sesji o około 3,47%. Akcje taniały o 0,26 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 7,28 zł. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach w porównaniu do ostatnich dni. Była to przeciętna sesja na tle indeksu WIG20, który tracił wczoraj około 2,29%. Ostatecznie sesja zamknęła się na 7,33 zł. W sumie trwające od połowy marca odbicie przyniosło w maksymalnym punkcie około 240% wzrost notowań.

  • Powstaje rada holdingu PGE
  • Notowania zatrzymane pod oporem
  • Czas na korektę ostatnich wzrostów

Korekta do 6,85 zł?

W ostatnim czasie mieliśmy fantastyczny okres dla polskich spółek energetycznych, które odrobiły sporo w bardzo krótkim czasie. Spoglądając na wykres tygodniowy widać, że kurs wyhamował przy oporze okolic 8,50 zł. Szersza tendencja oczywiście nadal jest spadkowa i po tak dużym odbiciu korekta jest czymś naturalnym.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wydaje się, że w obliczu słabości szerokiego rynku trzeba przygotować się na korektę. Na razie nie widać silnej reakcji podażowej, a mając na uwadze ogromną wcześniejszą przecenę, możliwe że korekta nie będzie wcale głęboka. Dopóki kurs mocno nie spadnie poniżej 6,85 zł, możliwe że korekta przyjmie formę konsolidacji.

pge 25.06.2020
Notowania PGE 25.06.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Powstała rada holdingu Grupy PGE

Zarząd Polskiej Grupy Energetycznej powołał radę holdingu Grupy PGE, której celem jest zwiększenie efektywności działań grupy kapitałowej. Zadaniem rady będzie również nadzorowanie realizacji opracowywanej i docelowo przyjętej strategii grupy. W ocenie zarządu, funkcjonowanie rady ma wpłynąć na poprawę efektywności, a także na wzmocnienie pozycji rynkowej całej grupy kapitałowej PGE.

Działalność rady będzie obejmować m.in.: analizę wyników osiąganych przez spółki z grupy, analizę kluczowych kierunków rozwoju funkcjonujących w grupie obszarów biznesowych, analizę działań w celu koordynacji procesów pomiędzy spółkami grupy, a także współtworzenie i realizację polityki HR, w tym udział przedstawicieli rady w negocjacjach ze stroną społeczną i wsparcie dla utrzymania dialogu społecznego.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here