Naga MarketsPGE w konsolidacji pod górną krawędzią kanału. Czekamy na wybicie Kurs akcji spółki PGE, największej energetycznej firmy w Polsce, spadał podczas wczorajszej sesji o około 0,01%. Akcje taniały o 0,01 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 6,02 zł. Sesja odbyła się przy niskich obrotach w porównaniu do ostatnich dni. Była to przeciętna sesja na tle indeksu WIG20, który tracił wczoraj około 0,57 %. Ostatecznie sesja zamknęła się na 6,10 zł. W sumie trwające od połowy marca odbicie przyniosło w maksymalnym punkcie około 240% wzrost notowań.

Konsolidacja w kanale spadkowym

Kurs PGE porusza się w ostatnich dniach w bardzo wąskiej konsolidacji. Wydaje się, że jak na dokonane wcześniej duże odbicie, nie jest to negatywna sytuacja. Brak mocniejszej korekty wskazuje na słabość po stronie podaży. Co ciekawe, konsolidacja ma miejsce pod górną krawędzią kanału spadkowego. Wybicie więc górą, da także mocny sygnał w postaci opuszczenia kanału. Wtedy celem stanie się opór w rejonie 7 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
pge 27.11.2020
Notowania PGE 27.11.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

PGE i PGNiG chcą przejąć aktywa Fortum

Konsorcjum inwestycyjne z udziałem Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) i Polskiej Grupy Energetycznej (PGE) złożyło zmodyfikowaną, wstępną niewiążącą ofertę nabycia aktywów należących do Fortum Holding, podały obie spółki w osobnych komunikatach. Zmodyfikowana oferta dotyczy wyłącznie aktywów w Polsce oraz rezygnacji z udziału w konsorcjum inwestycyjnym z PFR Inwestycje FIZ oraz IFM Investors Pty Ltd.

“Przedmiotem zmodyfikowanej oferty jest nabycie działalności ciepłowniczej prowadzonej przez Fortum Holding B.V. wyłącznie w Polsce. Jednocześnie PGNiG informuje, że partnerzy zrezygnowali z zamiaru nabycia aktywów Grupy Fortum prowadzących działalność na terenie Estonii, Litwy i Łotwy oraz udziału w konsorcjum inwestycyjnym z PFR Inwestycje FIZ oraz IFM Investors Pty Ltd” – czytamy w komunikacie PGNiG. Partnerzy będą kontynuować wspólne prace zmierzające do złożenia oferty wiążącej, podkreślono także. Polska spółka zależna należąca do Fortum Holding B.V. prowadzi działalność związaną głównie z wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą ciepła oraz wytwarzaniem energii elektrycznej.

Obie spółki zapewniły, że zakup udziałów w aktywach Grupy Fortum jest zgodny ze strategiami obu grup: strategią grupy kapitałowej PGNiG na lata 2017-2022 z perspektywą do 2026 roku z 13 marca 2017 r., w zakresie rozwoju w obszarze energetyki i ciepłownictwa oraz strategią Grupy PGE do 2030 roku z 19 października 2020 r.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here