Naga MarketsPGE w kierunku 10 zł. Energetyka nadal nie do zatrzymania Kurs akcji spółki PGE, największej energetycznej firmy w Polsce, rósł podczas piątkowej sesji o około 2,53%. Akcje drożały o 0,20 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 8,50 zł. Sesja odbyła się przy podwyższonych obrotach w porównaniu do ostatnich dni. Była to dobra sesja na tle indeksu WIG20, który tracił w piątek około 2,84%. Ostatecznie sesja zamknęła się na 8,17 zł. W sumie trwające od połowy marca odbicie przyniosło w maksymalnym punkcie około 230% wzrost notowań.

  • Energetyka odporna na pogorszenie nastrojów rynków akcyjnych
  • PGE zyskuje w piątek 2,50%
  • Główny opór przy 10 zł

Kluczowy opór przy 10 zł

Spółka, podobnie jak cały sektor energetyczny notuje niezwykle silny okres. W dużej mierze to zasługo kilku wypowiedzi sugerujących powolne odchodzenie od węgla w kierunku zielonej energii. Z drugiej strony, trzeba pamiętać, że spółki te miały już za sobą potężne spadki z poprzednich lat. Nawet pogorszenie sytuacji na szerokim rynku nie było w stanie zatrzymać popytu na PGE. Kurs w wykresie tygodniowym przełamał opór przy 7,50 zł i linię trendu. Teraz naturalnym celem są okolice 10 zł.

pge 15.06.2020
Notowania PGE 15.06.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Inwestycje w bałtyckie wiatraki

Polskie Sieci Elektroenergetyczne wydały na wniosek spółki projektowej Elektrownia Wiatrowa Baltica – 1, należącej do Polskiej Grupy Energetycznej, warunki przyłączenia dla projektu morskiej farmy wiatrowej o mocy 896 MW. Techniczne warunki przyłączenia określają m.in. moc przyłączeniową, a także inwestycje w rozbudowę infrastruktury przesyłowej po stronie PGE i PSE, których realizacja będzie konieczna dla zapewnienia przyłączenia i wyprowadzenia mocy z planowanej morskiej farmy wiatrowej oraz niezbędny zakres uzgodnień tych inwestycji z Prezesem Urzędu Regulacji Energetyki, podano w komunikacie.

Morska farma wiatrowa Baltica 1 jest trzecim obszarem koncesyjnym PGE, oddalonym o ok. 80 km od brzegu, mniej więcej na wysokości miejscowości Łeba w województwie pomorskim.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here