Naga MarketsPGE w kanale wzrostowym. Kluczowe utrzymanie ponad 9,73 zł Kurs akcji spółki PGE, największej energetycznej firmy w Polsce, spadał podczas wczorajszej sesji o około 1,78%. Akcje taniały o 0,16 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 9,08 zł. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach w porównaniu do ostatnich dni. Była to przeciętna sesja na tle indeksu WIG20, który wczoraj zyskiwał około 0,25%. Ostatecznie sesja zamknęła się na 9,14 zł. Od końca lipca spółka zyskuje około 20%.

W kanale wzrostowym

Sektor energetyczny nadal utrzymuje się w lepszej formie, jednak korekty nie uniknęły notowania PGE. Spoglądając na wykres dzienny, mamy około 9% osunięcie ceny przy niskiej dynamice. Wydaje się więc, że popyt może jeszcze raz próbować sforsować górną krawędź kanału wzrostowego. Kluczowy poziom to 9,73 zł, którego przełamanie w dół, może oznaczać ruch na dolną krawędź.pge 3.11.2021
Notowania PGE 3.11.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Umowa na nową farmę fotowoltaiczną

PGE Energia Odnawialna – spółka zależna Polskiej Grupy Energetycznej (PGE) – otrzymała pozwolenie na w powiecie siemiatyckim, podała spółka. Uruchomienie farmy planowane jest na 2023 r. “Postępowanie przetargowe na realizację inwestycji zostanie ogłoszone w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. Pozwoli to na rozpoczęcie procedury budowlanej w połowie przyszłego roku i uruchomienie farmy fotowoltaicznej w 2023 r.” – czytamy w komunikacie.

Jednym z celów w strategii PGE jest zbudowanie do 2030 r. instalacji słonecznych o łącznej mocy ok. 3 GW. Do tej pory PGE Energia Odnawialna zabezpieczyła na ten cel blisko 2 500 ha gruntów, na których mogą powstać farmy słoneczne o mocy blisko 2 000 MW.Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here