Naga MarketsPGE w kanale spadkowym. Dolna krawędź szansą na korekcyjne odbicie Kurs akcji spółki PGE, największej energetycznej firmy w Polsce, rósł podczas piątkowej sesji o około 0,31%. Akcje drożały o 0,01 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 4,58 zł. Sesja odbyła się przy wysokich obrotach w porównaniu do ostatnich dni. Była to przeciętna sesja na tle indeksu WIG20, który tracił w piątek około 1,74 %. Ostatecznie sesja zamknęła się na 4,51 zł. W sumie trwające od połowy marca odbicie przyniosło w maksymalnym punkcie około 240% wzrost notowań.

W kanale spadkowym

Notowania spółki silnie tracą w ostatnim czasie, co nie dziwi biorąc pod uwagę potężną przecenę na szerokim rynku. Panika zaczyna przypominać okres z marca, kiedy wybuchała pandemia. Być może teraz skala wyprzedaży nie będzie aż tak duża, a aczkolwiek spadki mogą wyhamować dopiero, kiedy będą widoczne jakieś efekty wprowadzonych ograniczeń. Na wykresie kurs zmierza do dolnej krawędzi kanału spadkowego, gdzie może pojawić się techniczna szansa na korektę.

Te artykuły również Cię zainteresują

pge 2.11.2020
Notowania PGE 2.11.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Nowa farma fotowoltaiczna

PGE Energia Odnawialna – spółka zależna Polskiej Grupy Energetycznej (PGE) – uruchomiła farmę fotowoltaiczną PV Bliskowice o mocy 1 MW, podała spółka. Farma składa się z blisko 3 tys. paneli o mocy 350 W każdy zamontowanych na powierzchni 1,8 ha. “Farma fotowoltaiczna PV Bliskowice, podobnie jak inne instalacje PGE Energia Odnawialna, została wyposażona w panele monokrystaliczne. To obecnie najbardziej wydajna i efektywna technologia, dominująca na rynku.

Sprawność tego typu ogniw szacuje się na poziomie 18-20%. Mogą one produkować energię elektryczną niezależnie od pogody, nawet przy niskim poziomie naświetlenia, w warunkach typowych dla stref klimatycznych występujących w Polsce” – czytamy w komunikacie. “To dopiero początek naszych inwestycji fotowoltaicznych. W przyszłym roku i w kolejnych latach zamierzamy uruchomić jeszcze więcej tego typu projektów.

Część z nich to małe instalacje, które – w co wierzymy – zwyciężą w tegorocznej aukcji na sprzedaż energii elektrycznej w instalacjach OZE do 1 MW. Pracujemy jednak również nad wielkimi przedsięwzięciami o mocy nawet ponad 100 MW, które powstaną na gruntach o powierzchni 100-150 ha” – powiedział prezes PGE Energia Odnawialna Marcin Karlikowski, cytowany w komunikacie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here