Naga MarketsPGE w dół o ponad 6%, PGNiG również silnie tracił. WIG20 tracił 1,62%W trakcie ostatniej sesji sierpnia na GPW, traciły głównie spółki energetyczne oraz podmioty z największą kapitalizacją. W ramach indeksu WIG20 na zielono zamykały się jedynie notowania pięciu przedsiębiorstw, a liderem deprecjacji było PGE oraz PGNiG tracące kolejno 6,1% oraz 3,3%. W efekcie benchmark 20 największych polskich spółek osuwał się o 1,62% i wracał do poziomu 1800 pkt.

  • Po stronie spółek rosnących liderami były JSW oraz Cyfrowy Polsat umacniające się o 2,92% oraz 2,49%
  • Niewątpliwymi przegranymi sesji były spółki energetyczne: PGE, Tauron, PKN Orlen oraz PGNiG notowały powyżej trzyprocentowe spadki
  • WIG20 ostatecznie kończył sierpień ze skromnym zyskiem, umacniając się o niespełna 2%. WIG Energia natomiast osuwał się o 4,4%

Te artykuły również Cię zainteresują
GPW z rosnącym ryzykiem spadków? Co dalej z WIG20

Obłożenie hoteli w Europie jest cały czas na dramatycznie niskim poziomie, dane gospodarcze dotyczące bankructw w USA również prezentują się nieciekawie.  W tle wszystkich danych gospodarczych analitykom i inwestorom umyka to, iż ostatni kwartał tego roku będzie istotny dla Brexitu. Inwestorzy giełdowi już głosują swoimi pieniędzmi wycofując kapitał z Wielkiej Brytanii co po latach dobrych wyników tego rynku zaczyna być mocno widoczne na wykresach – komentuje Michał Palaczyk ze Squaber.com.

Na polskim podwórku pod koniec miesiąca bardzo źle wypadał sektor energetyczny oraz największe spółki notowane w ramach indeksu WIG20. Benchmark polskiej giełdy odbijał od górnego ograniczenia trwającej od czerwca konsolidacji i osuwał się w kierunku najniższych poziomów od niemal miesiąca. Od strony technicznej istotny jest również fakt zamknięcia poniżej 50 EMA, która również pełniła rolę dolnej bandy ograniczającej zmienności indeksu.

Pomimo zbliżających się huraganów nie zaobserwowaliśmy wzrostów cen ropy naftowej. Na polskim rynku fatalnie radziły sobie spółki energetyczne oraz większość największych firm z WIG20 pod względem kapitalizacji.  Czy oznacza to duże ryzyko spadków jesienią? Jak wygląda technika na WIG20? – kontynuuje Palaczyk.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here