Naga MarketsPGE utworzy centrum kształceniowe w Bełchatowie w 2021 r.Polska Grupa Energetyczna (PGE) planuje utworzenie centrum kształceniowego w Bełchatowie w przyszłym roku, by wspierać nowe kwalifikacje pracowników kompleksu górniczo-energetycznego i mieszkańców regionu, poinformował prezes Wojciech Dąbrowski.”W przyszłym roku powołamy centrum kształceniowe, by wspierać pracowników i mieszkańców w zdobywaniu kwalifikacji pod nowe zawody i nowe potrzeby, przede wszystkim z zakresu odnawialnych źródeł energii, ale też IT” – powiedział Dąbrowski podczas debaty Polityki Insight “Ku neutralności klimatycznej: jak wesprzeć transformację energetyki i regionów górniczych”.

Grupa PGE wytwarza 41% produkcji netto energii elektrycznej w Polsce, a jej udział w rynku ciepła wynosi 18%

Dodał, że obecnie grupa “walczy o utrzymanie miejsc pracy”, nie myśli więc o zwiększaniu zatrudnienia.

Te artykuły również Cię zainteresują
W listopadzie br. PGE podała, że szacuje nakłady inwestycyjne na transformację energetyczną w rejonie Bełchatowa na ok. 2,5 mld zł. Plan inwestycyjny obejmuje trzy najważniejsze inicjatywy: instalację termicznego przetwarzania z odzyskiem energii ok. 180 tys. ton odpadów komunalnych, farmy słoneczne o mocy do 500 MW, farmy wiatrowe o mocy ok. 100 MW.

Grupa PGE wytwarza 41% produkcji netto energii elektrycznej w Polsce, a jej udział w rynku ciepła wynosi 18%. Grupa szacuje swój udział w rynku energii ze źródeł odnawialnych na 10%. Na obszarze dystrybucyjnym wielkości ok. 123 tys. km2 PGE obsługuje 5,5 mln klientów. Jej udział rynkowy pod względem wolumenu dystrybuowanej energii elektrycznej wynosi 25% a sprzedaży do odbiorców końcowych – 33%. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here