Naga MarketsPGE testuje zeszłoroczne maksima. Rośnie ryzyko korekty Kurs akcji spółki PGE, największej energetycznej firmy w Polsce, rósł podczas wczorajszej sesji o około 2,33%. Akcje drożały o 0,18 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 8,68 zł. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach w porównaniu do ostatnich dni. Była to dobra sesja na tle indeksu WIG20, który zyskiwał około 1,89%. Ostatecznie sesja zamknęła się na 8,43 zł. Od końca października spółka zyskał około 70%.

Czas na korektę?

Notowania sektora energetycznego wyraźnie odżyły po powrocie rządowych zapowiedzi dotyczących wydzielenia ze spółek energetycznych aktywów węglowych. To obciążenie wziąłby na siebie nowy, państwowy podmiot, podczas gdy spółki energetyczne miałyby łatwiejszy dostęp do finansowania i mogłyby skupić się na transformacji energetycznej. Taka zmiana sprawiłaby, że od razu rynek mógłby wyceniać zupełnie odmienione spółki. Na wykresie PGE widać jak pozytywnie taka zapowiedź została przyjęte. Cena zahaczyła o zeszłoroczne maksima i wydaje się, że teraz dojdzie do korekty. Celem podaży może być ostatni szczyt przy 7,50 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
pge 15.04.2021
Notowania PGE 15.04.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

372 mln zł za udziały w EJ1

Po kilku miesiącach negocjacji Polska Grupa Energetyczna (PGE) wraz z Eneą, Tauronem Polska Energia i KGHM Polska Miedź podpisali umowy sprzedaży udziałów w spółce PGE EJ 1 na rzecz Skarbu Państwa, podały spółki w osobnych komunikatach. SP zapłaci za wszystkie udziały w spółce ok. 531 mln zł, z czego PGE za swoje 70% udziałów otrzyma blisko 372 mln zł, a pozostali wspólnicy (każdy po 10%) – po ok. 53,1 mln zł. “Nabycie przez Skarb Państwa 100% udziałów w PGE EJ 1 jest elementem przygotowania do realizacji Programu Polskiej Energetyki Jądrowe […].

Rezultaty działań prowadzonych przez spółkę będą niezbędnym wkładem do dokumentacji, która umożliwi rządowi podjęcie wiążącej decyzji dotyczącej wyboru technologii i partnera do budowy elektrowni jądrowych w Polsce” – powiedział pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski, podpisujący umowę w imieniu Skarbu Państwa, cytowany w komunikacie. Umowa sprzedaży została podpisana przez wszystkie podmioty posiadające udziały w spółce PGE EJ 1. PGE posiadała 70% udziałów w PGE EJ 1, a Enea, KGHM Polska Miedź oraz Tauron Polska Energia – po 10%. Cena za wszystkie udziały w PGE EJ 1 wyniosła 531,36 mln zł.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: eurusd | prognozy giełdowe 2020 | notowanie jsw | dolar online | gpw mercator | dolar usd kurs |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here