Naga MarketsPGE testuje dolną krawędź 10 miesięcznego kanałuKurs akcji spółki PGE, największej energetycznej firmy w Polsce, spadał podczas wczorajszej sesji o około 0,19%. Akcje taniały o 0,01 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 8,30 zł. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach w porównaniu do ostatnich dni. Była to przeciętna sesja na tle indeksu WIG20, który zyskiwał około 0,70%. Ostatecznie sesja zamknęła się na 8,38 zł. Od 7 czerwca spółka traci już niemal 25%.

Przy dolnej krawędzi kanału

Notowania PGE mają za sobą 24% spadek notowań od ostatniego maksimum. Ostatnia faza przeceny przyspieszyła, za co odpowiada pogorszenie sentymentu na światowych rynkach akcyjnych. Patrząc na wykres, widać że kurs oscyluje blisko dolnej krawędzi kanału wzrostowego, co stwarza techniczną szansę na odbicie. Jeżeli jednak słaby sentyment nie ulegnie poprawie, a kurs wybije krawędź kanału, otwarta zostanie droga do kolejnego wsparcia przy 7,50 zł.pge 21.07.2021
Notowania PGE 21.07.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Kontrakt z BASF

PGE Obrót – spółka zależna Polskiej Grupy Energetycznej (PGE) – podpisał z BASF Polska dwuletnią umowę na dostawę ok. 50 GWh energii ze źródeł odnawialnych do Zakładu Produkcji Katalizatorów Samochodowych BASF w Środzie Śląskiej, podała spółka. BASF Polska skorzystał z oferty PGE Obrót “Naturalnie, że energia”, gwarantującej pochodzenie energii z odnawialnych źródeł, w szczególności energii z wiatru, podano w komunikacie.

“Stale przybywa firm, dla których aspekt ekologiczny jest ważną częścią działalności i które taką samą wagę przykładają do wyników, co do społecznej odpowiedzialności biznesu w postaci troski o środowisko. Zapewnianie naszym klientom dostępu do zielonej energii to jeden z elementów nowej strategii Grupy PGE i głównych kierunków rozwoju portfolio produktowego PGE Obrót” – powiedział prezes PGE Obrót Robert Choma, cytowany w komunikacie.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here