Naga Marketspge ccGPW na czele wzrostów w Europie Pierwsza sesja nowego tygodnia zakończyła się solidną zwyżką polskich blue chipów (+1,9%), przy obrotach na poziomie 882 mln PLN. 19 z 20 spółek tego indeksu finiszowało świecąc się na zielono. Liderem wzrostów były akcje JSW (+18,8%) – w trakcie sesji poinformowano o odwołaniu dotychczasowego prezesa Hereźniaka.

Pozytywnie wyróżniły się spółki sektora energetycznego (PGE +7,7%, Tauron +7,2%). Z drugiej strony znalazły się jedynie walory CD Projektu (- 1,1%). Nieco mniejszymi wzrostami zakończyły się również notowania mWGI80 i sWIG80, które tego dnia zyskały odpowiednio: 1,2%/1,5%. Na szerokim rynku negatywnie wyróżniły się walory Mercator Medical, których spadki sięgnęły -8,6%, co było reakcją na niższe od oczekiwań szacunkowe wyniki za 4Q’20.

Te artykuły również Cię zainteresują
Większość europejskich parkietów zakończyła poniedziałkowe notowania na delikatnym plusie, DAX zyskał 0,4%, CAC40 0,1%, a FTSE stracił -0,2%. W USA świętowano wczoraj dzień Martina Luthera Kinga, tym samym Wall Street miało przedłużony weekend. Dzisiaj ostatni dzień prezydentury Donalda Trumpa, w środę nastąpi zaprzysiężenie Joe Bidena na prezydenta USA. Na rynkach azjatyckich Shanghai Composite Index traci 0,3% a Nikkei idzie w górę o 1,5%. Od samego rana kontrakty terminowe na DAX i na amerykańskie indeksy zwyżkują.

Krzysztof Tkocz, BDMConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here