Naga MarketsPGE, Tauron i CD Projekt ciążą we wtorek po południu indeksowi WIG20Po bardzo mocnych pierwszych godzinach handlu, indeks WIG20 oddał już kilkanaście punktów i drożeje po godzinie 15:00 o 1,61%. Z grona komponentów, tym razem słabiej radzą sobie spółki z sektora energetycznego. PGE i Tauron tracą ponad 2%. Pod kreską są również walory CD Projekt oraz Lotos. Najmocniej zyskują banki PEKAO oraz PKOBP.

  • WIG20 rośnie we wtorek po 15:00 o 1,6%, obroty oscylują w okolicach 0,5 mld zł.
  • Najsłabiej z grona komponentów radzą sobie walory PGE i Taurona.
  • PEKAO i PKOBP rosną o blisko 5%.

Zobacz również: Komputronik lepiej poradził sobie z pandemią COVID-19 niż oczekiwał

Mocna sesja banków, słabsza energetyki

Wtorkowa sesja rozpoczęła się od bardzo mocnych wzrostów na głównych indeksach. Wszystkie największe spółki wchodzące w skład indeksu WIG20 rosły. W drugiej części dnia, po południu, nieco gorzej zaczęły zachowywać się walory z branży energetycznej, które zeszły na ponad 2 procentowe spadki. Taka skala zmiany jest jednak zupełnie nieznacząca, biorąc pod uwagę trzycyfrowy rajd, który w ciągu kilkudziesięciu sesji zaliczyła energetyka.

Zobacz również: Analizy NewConnectPolman z nowym kontraktem, Investeko z impulsem wzrostowym 

Świetnie radzą sobie banki, PEKAO i PKOBP zyskują blisko 5%, Mbank ponad 3%. Wtorkowa sesja poza mocnym ruchem na północ, tuż po otwarciu notowań, jest raczej spokojna, obroty nieznacznie przekraczają 0,5 mld zł. a amplituda zmian na głównym indeksie wynosi zaledwie kilkanaście punktów. Również rozpoczęcie notowań za Oceanem, nie przyniosło znaczących ruchów na GPW.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here