Naga MarketsPGE szybko odrobiło straty. Plany wydzielenia aktywów węglowych wspierają notowania Kurs akcji spółki PGE, największej energetycznej firmy w Polsce, spadał podczas wczorajszej sesji o około 2,10%. Akcje taniały o 0,21 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 9,90 zł. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach w porównaniu do ostatnich dni. Była to przeciętna sesja na tle indeksu WIG20, który zyskiwał około 1,97%. Ostatecznie sesja zamknęła się na 10,02 zł. Od końca października spółka zyskał około 140%.

Czas na nowe maksima

Notowania PGE w szybkim tempie odrobiły straty jakie przyniosła informacja o nakazie wstrzymania prac w elektrowni Turów. Złagodzenie tej kwestii między rządami Polski i Czech doprowadziło do równie szybkiego odbicia. W dodatku coraz bardziej klarowne plany wydzielenie aktywów węglowych ze spółek energetycznych, wspomagają kupujących. Wykresy sugeruje, że popyt powinien niebawem powalczyć o nowe maksima trendu wzrostowego.

Te artykuły również Cię zainteresują
kurs pge 28.05.2021 cena akcji pge
Notowania PGE 28.05.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Rozwój morskiej energetyki

Polska Grupa Energetyczna (PGE) i Uniwersytet Morski w Gdyni podpisały list intencyjny o współpracy eksperckiej w celu rozwijania morskiej energetyki wiatrowej w Polsce, podała spółka. Wspólne działania obejmują badania, analizy, wymianę doświadczeń i utworzenie Centrum Offshore pod patronatem honorowym Ministra Edukacji i Nauki. “W ramach współpracy PGE będzie wsparciem dla Uniwersytetu Morskiego w Gdyni w tworzeniu bazy laboratoryjnej Centrum Offshore, które będzie mogło służyć wspólnym badaniom na rzecz rozwoju sektora morskiej energetyki wiatrowej w Polsce.

Planowane Centrum będzie ośrodkiem tworzenia wiedzy i umiejętności niezbędnych w procesie kształcenia kadr dla polskiej gospodarki morskiej. W kwietniu br. projekt Centrum Offshore przy Uniwersytecie Morskim w Gdyni uzyskał patronat Ministra Edukacji i Nauki” – czytamy w komunikacie.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: jsw akcje | kurs neuca | orange kurs | forum gieldowe | pgnig notowania | gpw pgnig | dax wykres |

 

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here