Naga MarketsPGE spada o ponad 6%. Temat wybicia z konsolidacji odłożony na później Kurs akcji spółki PGE, największej energetycznej firmy w Polsce, spadał podczas wczorajszej sesji o około 6,10%. Akcje taniały o 0,48 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 7,25 zł. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach w porównaniu do ostatnich dni. Była to słaba sesja na tle indeksu WIG20, który tracił wczoraj około 0,40%. Ostatecznie sesja zamknęła się na 7,42 zł. W sumie trwające od połowy marca odbicie przyniosło w maksymalnym punkcie około 240% wzrost notowań.

  • Medialne doniesienia osłabiły notowania spółek z sektora
  • PGE tracił wczoraj ponad 6%

Próba wybicia odłożona na później

Notowania spółki po czterech dniach korekty, powróciły w poniedziałek do wzrostów. Siła impulsu i łagodność korekty, sugerowały możliwy ponowny atak na górne ograniczenie konsolidacji z zamiarem jej wybicia. Wtedy kolejnym celem byłby już poziom 10 zł. Dotąd odbicie w energetyce napędzane jest stopniowym odchodzeniem od węgla, a takie sygnały płynęły zarówno ze spółek jak i z kręgów rządowych.

Dzisiaj jednak rynek źle zareagował na plan wygaszenia kilku kopalni, który miał zostać przedstawiony stronie związkowej. Wyraźnie więc widać, że notowania energetyki zależą od odchodzenia od węgla. Wszystkie działania, które ten proces spowolnią będą źle odbierane na rynku. Wczorajsze doniesienia sprawiają, że wybicie z konsolidacji musi zaczekać.

pge 29.07.2020
Notowania PGE 29.07.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Nowy niskoemisyjny blok w Rybniku

Wielowariantowe studium wykonalności dla nowego niskoemisyjnego bloku energetycznego w Rybniku będzie gotowe w III kwartale tego roku, a decyzja o budowie podjęta zostanie jeszcze przed końcem 2020 r., poinformowała prezes PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna (PGE GiEK) – spółki zależnej Polskiej Grupy Energetycznej (PGE) – Wioletta Czemiel-Grzybowska. Od ubiegłego roku PGE prowadzi prace nad budową nowego niskoemisyjnego źródła energii w Rybniku.

Prezes pytana o szczegóły projektu uchyliła się od odpowiedzi, stwierdziła jedynie, “że skoro mowa jest o bloku niskoemisyjnym, na pewno paliwem nie będzie węgiel”. “To już 12 lat prowadzone są procedury dotyczące ewentualnej eksploatacji złoża Złoczew.” – dodała prezes. Jak podkreśliła, spółka jest w czasie oczekiwania na koncesję, dlatego niemożliwe jest podjęcie żadnych działań biznesowych przed jej uzyskaniem, a – w ocenie zarządu – “każde wydanie złotówki byłoby niegospodarnością”.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here