Naga MarketsPolska Grupa Energetyczna S.A. jest jednym z największych producentów i dostawców energii elektrycznej w Polsce oraz jedną z największych firm z sektora elektroenergetycznego w Europie Środkowej i Wschodniej.

pge
źródło xStation 5

Akcje spółki traciły około 5% podczas poniedziałkowej sesji przy dość wysokich obrotach na tle ostatnich tygodni. Powodem spadków w sektorze energetycznym okazała się być publikacja wyników. Z szacunków wynika, że EBITDA za 2018 rok ma wynieść 6,36 mld zł czyli mniej niż przed rokiem. Z raportu wynika, że spółka miała zanotować stratę netto w IV kwartale roku, sięgającą niemal 200 mln zł. Z danych wynika, że spółka wytworzyła więcej energii niż w 2017 roku. Wydaje się, że po za kwestią wyników, spółkom energetycznym szkodzi ponowny wzrost cen certyfikatów Co2, które w zeszłym tygodniu zanotowały poważne odbicie w górę. Na wykresie kurs oscyluje przy linii łączącej ostatnie dołki. Jej przełamanie mogłoby oznaczać kontynuację zniżki w rejon poprzedniego dołka.

Zobacz również: Przegląd komunikatów GPW – ING, CCC, Energa

Medicalgorithmics S.A. to polska firma działająca w branży wysokiej technologii.

medicalg
źródło xStation 5

Negatywną niespodzianką pierwszej sesji tygodnia były potężne spadki na Medicalgorythmics. Spółka od początku roku wzrastała, odrabiając wcześniejsze straty. Nagłe załamanie i spadek niemal 30% przy gigantycznych obrotach to efekt informacji, która pojawiła się już po zamknięciu piątkowej sesji. Chodzi o prognozę spadku przychodów amerykańskiej spółki zależnej Medi-Lynx o ok. 8,4 mln USD rocznie. Spółka podała, że spadek ma być efektem zmian stawek refundacyjnych za usługi Medi-Lynx stosowanych do rozliczeń z klientami niektórych ubezpieczycieli wykorzystujących sieć MultiPlan. Informacja spowodowała, że podczas jednej sesji wymazano niemal całą tegoroczną zwyżkę.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here