Naga MarketsPolska Grupa Energetyczna S.A. jest jednym z największych producentów i dostawców energii elektrycznej w Polsce oraz jedną z największych firm z sektora elektroenergetycznego w Europie Środkowej i Wschodniej.

pge
źródło xStation 5

Akcje spółki traciły około 5% podczas poniedziałkowej sesji przy dość wysokich obrotach na tle ostatnich tygodni. Powodem spadków w sektorze energetycznym okazała się być publikacja wyników. Z szacunków wynika, że EBITDA za 2018 rok ma wynieść 6,36 mld zł czyli mniej niż przed rokiem. Z raportu wynika, że spółka miała zanotować stratę netto w IV kwartale roku, sięgającą niemal 200 mln zł. Z danych wynika, że spółka wytworzyła więcej energii niż w 2017 roku. Wydaje się, że po za kwestią wyników, spółkom energetycznym szkodzi ponowny wzrost cen certyfikatów Co2, które w zeszłym tygodniu zanotowały poważne odbicie w górę. Na wykresie kurs oscyluje przy linii łączącej ostatnie dołki. Jej przełamanie mogłoby oznaczać kontynuację zniżki w rejon poprzedniego dołka.

Orbex

Zobacz również: Przegląd komunikatów GPW – ING, CCC, Energa

Medicalgorithmics S.A. to polska firma działająca w branży wysokiej technologii.

medicalg
źródło xStation 5

Negatywną niespodzianką pierwszej sesji tygodnia były potężne spadki na Medicalgorythmics. Spółka od początku roku wzrastała, odrabiając wcześniejsze straty. Nagłe załamanie i spadek niemal 30% przy gigantycznych obrotach to efekt informacji, która pojawiła się już po zamknięciu piątkowej sesji. Chodzi o prognozę spadku przychodów amerykańskiej spółki zależnej Medi-Lynx o ok. 8,4 mln USD rocznie. Spółka podała, że spadek ma być efektem zmian stawek refundacyjnych za usługi Medi-Lynx stosowanych do rozliczeń z klientami niektórych ubezpieczycieli wykorzystujących sieć MultiPlan. Informacja spowodowała, że podczas jednej sesji wymazano niemal całą tegoroczną zwyżkę.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here