Naga MarketsPGE S.A. [PGE], Ultimate Games [ULG] – Gorące spółki dniaBardzo mocny początek tygodnia odnotowały spółki z sektora energetycznego. PGE zyskiwało nawet 10%. Powód wzrostów nie jest nowy, gdyż pewne zapowiedzi pojawiały się już wcześniej. W minionym tygodniu minister Jacek Sasin mocniej zasygnalizował, że dość szybko aktywa węglowe zostaną wydzielone ze spółek energetycznych. Wszelkie aktywa oparte na węglu trafią do nowego podmiotu, który będzie nimi zarządzał, aż do czasu ich wyłączenia z użytkowania. To ma przede wszystkim odciążyć finansowo spółki energetyczne, które obecnie marnują (wydają coraz więcej na zakup uprawnień do emisji CO2) sporo środków co spowalnia ich inwestycje w transformację energetyczną. Przykładowo, PGE wydała na ten cel aż 6 mld zł w 2019 roku.

    • Mocne wzrosty w energetyce po planach wydzielenie ze spółek aktywów węglowych
    • Ultimate Games spodziewa się dobrego roku

Entuzjastyczna reakcja rynku na zapowiedzi ministra nie zaskakuje. Warto przypomnieć tutaj opracowane niedawno prognozy Instytutu Ekonomii Energetyki i Analiz Finansowych (Institute for Energy Economics and Financial Analysis), w których przedstawiono dwie ścieżki rozwoju PGE. Z dotychczasowym udziałem aktywów węglowych, straty operacyjne będą coraz większe w kolejnych latach. Druga ścieżka uwzględniła pozbycie się wszelkich aktywów węglowych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kolejne cele przy 9-10 zł

Tu prognoza mówiła o mocnym wzroście rentowności do 2030 roku. Na wykresie tygodniowym cena zmierza do pierwszego istotnego oporu w rejonie 9 zł. Wydaje się, że pozytywne zmiany jakie będą zachodzić w polskiej energetyce, pozwolą jednak na dalsze odrabianie strat w długim terminie.

pge


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Próba wybicia 30 zł

Producent gier Ultimate Games, poinformował wczoraj, że w 2021 roku celuje w dalszy wzrost wyników finansowych i przejmowanie kolejnych zespołów deweloperskich. “Najważniejsze tegoroczne cele Ultimate Games to dalsza poprawa wyników finansowych, umocnienie pozycji na konsoli Nintendo oraz Xbox i rozwój grupy kapitałowej, w tym zakładanie i przejmowanie nowych zespołów deweloperskich” – powiedział ISBtech Jelonek.

Ultimate Games szykuje ponadto debiuty spółek zależnych na rynku NewConnect. W obecnym oraz przyszłym roku na giełdę wejdą: UF Games, Demolish Games, ConsoleWay, Manager Games i Games Box. Dobrze przyjęta przez rynek została także niedawna zapowiedź nowej gry czyli “Ultimate Hunting”. W trybie wczesnego dostępu, gra ma zostać udostępniona w przyszłym roku. Symulator polowań ma być najdroższym projektem w historii spółki, z budżetem do 5 mln zł. Spółka celuje tym projektem w pewną niszę, która ma jednak spore grono odbiorców.

ultimate games

Niewiele jest gier w tej tematyce, a projekt Ultimate Games ma być lepszy niż „The Hunter: Call of the Wild” czyli gra, która przyniosła swoim autorom ponad 100 mln zł przychodów. Trwają także prace na kontynuacją hitu “Ultimate Fishing Simulator”, a więc inwestorzy mają na co czekać. Notowania wpisują się w korektę, jaka dotyka ostatnio wiele spółek gamingowych. Wydaje się jednak, że zainicjowane odbicie z końca marca ma szanse na kontynuację. Wyjście ponad 30 zł powinno faworyzować stronę popytową.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomed gpw | cd notowania | kurs jsw | dow jones kurs | kurs akcji pkn orlen |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here