Naga MarketsPGE rozwija ruch korekcyjny. Najbliższe wsparcie przy 8,50 zł Kurs akcji spółki PGE, największej energetycznej firmy w Polsce, rósł podczas wczorajszej sesji o około 0,15%. Akcje drożały o 0,01 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 9,75 zł. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach w porównaniu do ostatnich dni. Była to przeciętna sesja na tle indeksu WIG20, który tracił około 0,10%. Ostatecznie sesja zamknęła się na 9,64 zł. Od końca października spółka zyskał około 140%.

W kierunku 8,50 zł

Notowania PGE korygują gigantyczny wzrost jaki miał miejsce od końca marca. W nieco ponad miesiąc akcje spółki podrożały o niemal 65%. Od 4 maja trwa więc w pełni naturalna korekta. Biorąc pod uwagę pogorszenie sentymentu na rynkach akcji, można spodziewać się kontynuacji przeceny. Poziomem docelowym są wcześniejsze szczyty w rejonie 8,50 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
PGE 14.05.2021
Notowania PGE 14.05.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Przetarg na kolejne farmy fotowoltaiczne

PGE Energia Odnawialna – spółka z Grupy PGE – uruchomiła postępowanie zakupowe związane z budową czterech jednomegawatowych farm fotowoltaicznych: PV Opoczno, PV Kusin 1, PV Bedlno Radzyńskie 2 oraz PV Pierzyska-Baranowo 2, podała Polska Grupa Energetyczna (PGE). “To początek naszych tegorocznych inwestycji fotowoltaicznych. W ciągu następnych miesięcy planujemy uruchomić kolejne postępowania zakupowe.

Dotyczyć one będą zarówno projektów małych, jednomegawatowych, jak i większych o mocy nawet kilkudziesięciu megawatów” – powiedział prezes PGE EO Marcin Karlikowski, cytowany w komunikacie. Zgodnie z warunkami ogłoszonych postępowań, wykonawca będzie zobowiązany przygotować inwestycje w formule “pod klucz”. Oznacza to zaprojektowanie, wybudowanie, uruchomienie i przekazanie do użytkowania nowych instalacji.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: usd online | benefit akcje | akcje pekao | biomed-lublin gpw | bitcoin cena wykres | nasdaq |Conotoxia

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here