Naga MarketsPGE rośnie w wolnym tempie. Od końca lipca ponad 20% odbicie Kurs akcji spółki PGE, największej energetycznej firmy w Polsce, spadał podczas wczorajszej sesji o około 0,78%. Akcje taniały o 0,07 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 9,60 zł. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach w porównaniu do ostatnich dni. Była to przeciętna sesja na tle indeksu WIG20, który wczoraj tracił około 1,26%. Ostatecznie sesja zamknęła się na 9,70 zł. Od końca lipca spółka zyskuje około 20%.

Powolne wzrosty

Sektor energetyczny nadal trzyma formę. Mimo korekt, nie naruszony został trend wzrostowy także na akcjach PGE. Wydaje się, że obecnie rynek może pozytywnie reagować na sygnały dotyczące podwyżek cen prądu. Na wykresie kurs powoli wzrasta. Jeżeli jednak doszłoby do korekcyjnego cofnięcia, warto patrzeć na linię trendu lub na najbliższe wsparcie przy 9,20 zł.pge 9.09.2021
Notowania PGE 9.09.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Porozumienie z PGG

Polska Grupa Energetyczna (PGE) oraz Polska Grupa Górnicza (PGG) zawarły porozumienie do umów na dostawy węgla kamiennego, dzięki któremu uregulowane zostały zasady dalszej współpracy do 2023 r. w ramach obowiązujących wieloletnich kontraktów. Przede wszystkim uzgodniono kwestie związane z dostawami węgla, które nie mogły zostać odebrane przez PGE w wyniku zmniejszonego zapotrzebowania na energię elektryczną w związku z pandemią COVID-19, podała PGE.

„Nieprzerwane dostawy węgla kamiennego są dla nas priorytetem, a PGG jest naszym kluczowym partnerem. Stabilne ramy współpracy są w interesie obu firm, dlatego nie miałem wątpliwości, że wypracujemy kompromisowe rozwiązanie. Zależy nam na trwałości umów, przy zachowaniu rynkowych warunków, ponieważ mają one podstawowe znaczenie dla ceny produkowanej przez nas energii elektrycznej. Dobra współpraca obu grup jest ważna dla zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego Polski” – powiedział prezes PGE Wojciech Dąbrowski, cytowany w komunikacie.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

invest

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here