Naga MarketsPGE przełamuje linię trendu. Kolejne wsparcie przy 8,30 zł Kurs akcji spółki PGE, największej energetycznej firmy w Polsce, spadał podczas piątkowej sesji o około 1,88%. Akcje taniały o 0,17 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 8,96 zł. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach w porównaniu do ostatnich dni. Była to przeciętna sesja na tle indeksu WIG20, który w piątek tracił około 0,92%. Ostatecznie sesja zamknęła się na 8,96 zł. Od końca lipca spółka zyskała ponad 20%.

Pęka wsparcie

Sektor energetyczny nie oparł się przecenie jaka zawitało ostatnio na warszawskim parkiecie. Najlepiej widać to na przykładzie PGE, której kurs przełamuje lokalne wsparcie po wcześniejszym przełamaniu linii trendu. Zejście poniżej 9 zł może oznaczać dłuższą korektę. Kolejnym czytelnym wsparciem są bowiem okolice 8,30 zł.pge 27.09.2021
Notowania PGE 27.09.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

PGE stawia na edukację

Polska Grupa Energetyczna i Województwo Łódzkie otworzyły Centrum Rozwoju Kompetencji w Rogowcu, w którym kształcić się będą między innymi technicy odnawialnych źródeł energii (OZE). „Centrum ma już słuchaczy, a nawet nadmiar chętnych, co cieszy, bo daje nam perspektywę działania. To jest oczywiście dopiero początek, ale przed nami kolejne działania” – powiedział marszałek województwa Grzegorz Schreiber podczas telekonferencji. „Zainteresowanie przeszło nasze oczekiwania.

Zgłosiło się ponad 250 osób, a połowa z nich na długoterminowy kurs kwalifikacyjny z zakresu technik OZE. Pozostali są zainteresowani kursami takimi jak: technik automatyk, technik spawalniczy, a także innymi kursami z zakresu OZE. To pokazuje, że decyzja, którą podjęliśmy, jest słuszna” – dodał prezes PGE Wojciech Dąbrowski.

invest

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here