Naga MarketsPGE przed szansą na wybicie z kanału spadkowego Kurs akcji spółki PGE, największej energetycznej firmy w Polsce, spadał podczas wczorajszej sesji o około 0,35%. Akcje taniały o 0,02 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 6,69 zł. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach w porównaniu do ostatnich dni. Była to przeciętna sesja na tle indeksu WIG20, który zyskiwał około 0,51%. Ostatecznie sesja zamknęła się na 6,79 zł. Od końca października spółka zyskał około 55%.

Szansa na zakończenie korekty

Kurs PGE pozytywnie zaskakuje w ostatnich dniach. Nowy miesiąc przynosi jak na razie lepsze nastroje niż luty czy nawet druga połowa stycznia. Kiedy wydawało się, że upadnie dołek z końca stycznia, doszło do odbicia. Wsparcie zostało wybronione co ośmieliło stronę popytową. Obecnie kurs wychodzi ponad górną krawędź korekcyjnego kanału spadkowego. Może to oznaczać koniec całkiem rozbudowanej korekty. Jeżeli tak będzie, to cena dość szybko powinna wrócić na tegoroczne maksima.

InvestCuffs

Te artykuły również Cię zainteresują
pge 3.03.2021
Notowania PGE 3.03.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Coraz bliżej farmy na morzu

Polska Grupa Energetyczna z konsorcjum Uniwersytetu Morskiego w Gdyni i spółki Mewo przygotują raport o oddziaływaniu na środowisko, który jest niezbędny przy pozyskaniu decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla infrastruktury przyłączeniowej Elektrowni Wiatrowej Baltica-2 oraz Elektrowni Wiatrowej Baltica-3, podała spółka. “W związku z wyborem wykonawcy studium wykonalności i projektów budowlanych dla przyłącza morskich farm wiatrowych Baltica-2 i Baltica-3 do sieci przesyłowej na lądzie, PGE wraz z konsorcjum Uniwersytetu Morskiego w Gdyni i Mewo S. A. podjęły decyzję o realizacji dalszego etapu współpracy.

Jego celem będzie sporządzenie raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko, który pozwoli pozyskać decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla planowanej lądowej infrastruktury przyłączeniowej elektrowni wiatrowych Baltica-2 i Baltica-3. Działania te są niezbędne do realizacji kolejnych etapów inwestycji, w tym opracowania dokumentacji projektowej i uzyskania pozwolenia na budowę” – czytamy w komunikacie.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje pgnig cena | dow jones index | giełda jsw | mercator forum parkiet | notowania walut |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here