Naga MarketspgeKurs akcji spółki PGE, największej energetycznej firmy w Polsce, spadał podczas wczorajszej sesji o około 0,25%. Akcje taniały o 0,02 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 7,23 zł. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach, nieco wyższych niż w ostatnich dniach. Była to dobra sesja na tle indeksu WIG20, który zyskiwał wczoraj około 0,01%. Ostatecznie sesja zamknęła się na 7,28 zł. W sumie, trwająca od końca sierpnia zwyżka, w szczytowym momencie oznaczało około 33% wzrostu ceny, jednak od listopada kurs spadł już o 28%.


Akcje PGE na nowych, historycznych minimach

Kurs spółki nieustannie traci w ostatnim czasie i od połowy listopada mamy trend, który doprowadził już do spadku rzędu 28%. Wcześniejsze obicie notowań zostało już więc całkowicie wymazane. Słabość spółki smuci, gdyż dotąd mieliśmy pewną korelacją z kursem certyfikatów CO2. Obecnie ceny certyfikatów od kilku miesięcy stoją w miejscu, a kurs PGE nie jest w stanie dokonać kolejnego odbicia. Innym powodem spadków może być ogólny zły sentyment do spółek energetycznych wywołały np. poprzez duże nakłady inwestycyjne na transformację czyli odchodzenie od węgla. W ostatnich dniach doszło do naruszenia poziomu poprzedniego dołka czyli również historycznego minimum. Tu może pojawić się pewna reakcja popytowa, a jej siła pokaże jakie są szanse za zainicjowanie większej korekty.

pge 30.01.2020
Notowania PGE 30.01.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Umowa na dwa bloki gazowe o wartości 3,7 mld zł

W ostatnich dniach spółka zależna PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna poinformowała o zamiarze podpisania umowy z konsorcjum General Electric Global Services GmbH, Polimex Mostostal i General Electric International na budowę dwóch bloków gazowo-parowych w PGE GiEK Oddział Zespół Elektrowni Dolna Odra. Wartość kontraktu to ok. 3,7 mld zł netto, a wartość powiązanej 12-letniej umowy serwisowej wynosi ok. 1,03 mld zł netto.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here