Naga MarketsPGE pokonało poziom 7 zł. Teraz celem są szczyty z ubiegłorocznych wakacji Kurs akcji spółki PGE, największej energetycznej firmy w Polsce, spadał podczas wczorajszej sesji o około 2,53%. Akcje taniały o 0,18 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 7,17 zł. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach w porównaniu do ostatnich dni. Była to przeciętna sesja na tle indeksu WIG20, który tracił około 2,16%. Ostatecznie sesja zamknęła się na 7,25 zł. Od końca października spółka zyskał około 75%.

Finax

Wybicie w mocnym stylu

Notowania spółek z sektora energetycznego trzymają się ostatnio bardzo mocno m.in za sprawą wzrostu cen węgla na światowych rynkach. Można nawet mówić o kolejnej fali umocnienia tego sektora na warszawskim parkiecie. Patrząc na wykres dzienny PGE, widać że doszło do wybicia kluczowego oporu w rejonie 7 zł. To kolejny sukces popytu, po wcześniejszym wybiciu z kanału spadkowego. W dodatku wybicie dokonało się w mocnym stylu. Można więc zakładać dalsze wzrosty w kierunku wakacyjnych szczytów z ubiegłego roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
pge 20.01.2021
Notowania PGE 20.01.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Kolejne bloki wycofane z użycia

Bloki energetyczne nr 1 i 2 o łącznej mocy 454 MW w Elektrowni Dolna Odra – należącej do PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna (PGE GiEK) – spółki zależnej Polskiej Grupy Energetycznej (PGE) – zostały wycofane z eksploatacji, podała PGE. “Moc z wycofanych jednostek będzie uzupełniona w systemie elektroenergetycznym przez uruchamiany od grudnia 2020 r. nowy blok o mocy 496 MW, a należący również do PGE GiEK w Oddziale Elektrowni Turów. W IV kwartale 2023 r. moc Elektrowni Dolna Odra zostanie uzupełniona o moc budowanych w oddziale dwóch jednostek gazowo-parowych o łącznej mocy 1 340 MW” – czytamy w komunikacie.

Wyłączone jednostki produkowały energię od 1974 roku. Przez 46 lat bloki wyprodukowały łącznie blisko 83 mln MWh energii elektrycznej, która trafiała do ponad 700 tys. gospodarstw domowych. Blok nr 1 od momentu uruchomienia przepracował ponad 292 tys. godzin, a blok nr 2 ponad 247 tys. godzin, podano również. Decyzja zarządu PGE GiEK o wyłączeniu z eksploatacji bloków 1-2 w Elektrowni Dolna Odra podyktowana była zakończeniem usługi Interwencyjnej Rezerwy Zimnej, świadczonej przez te jednostki na rzecz Operatora Systemu Przesyłowego przez ostatnie pięć lat, wyjaśniono.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here